SEBASTIEN s novým lyric videom Fight For Love
SEBASTIEN vypustil zbrusu nové lyric video k songu 'Fight For Love' z letošního digitálně vydaného EP 'Behind The World'(Pride&Joy Music, 2019).
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - nový singel s novým spevákom
Senecký powermetalový SIGNUM REGIS opäť prekvapuje, keď hlási ukončenú prácu na novom albume, z ktorého ponúka prvý singel v podobe lyrics videa a podstatná novinka je obsadenie nového speváka v kapele.
ČÍTAŤ VIAC
AKNE productions ...
Aktuálna ponuka AKNE PRODUCTIONS
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - METALSCENA 02/2019
Kapela SYMFOBIA iba prednedávnom vydala a pokrstila nový album „Smog Of Tomorrow“. Okrem toho začala slovenské turné spoločne s kapelou NO CONTROL, v ktorej pôsobí aj krstný otec nového albumu Jimi Cimbala. Speváčka Erika Strečková si aj napriek tomu našla čas a odpovedala na otázky portálu ROCKER.sk.
ČÍTAŤ VIAC
LANDLESS - METALSCENAzine 02/2019
Osobne som túto žilinskú bandu objavil na semifinálovom kole „Wacken Metal Battle“ v Bratislave ešte v roku 2017. Ich výkon bol pre mňa natoľko silný, že som si v ten večer hovoril, že táto partia moderného post hardcoru mala bezpochýb vyhrať. Z pódia sa na mňa sypalo asi najviac hudobnej energie a bol som očarený pódiovým pohybom a ľahkosťou prevedenia náročného hudobného žánru. V týchto dňoch sa kapela prezentuje novým klipovým singlom Blooming Mind a avizuje vydanie EP nahrávky „Moonflower“, ktorá by sa mala objaviť koncom mája pod americkou značkou Famined Records.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME - Všetko raz prebolí - singel
Všetko raz prebolí je názov nového počinu z dielne trenčianskej rockovej skupiny Volume, ku ktorému už stihol uzrieť svetlo sveta aj videoklip. Ten sa počas najbližších dní objaví aj na stránkach Rádia Anténa Rock. Singlom kapela zároveň pokrstila svoje nové štúdio, ktoré plánuje zapožičiavať mladým hudobníkom a pomáhať im tak nahrávať vlastné piesne.
ČÍTAŤ VIAC
SUFFER AGE - METALSCENA 02/2019
Česká alternatívne metalová banda SUFFER AGE, konkrétne z Nýdku, by na stránkach časopisu METALSCENAzine nemala byť, ale má to jedno veľké-malé „ALE“. Frontman kapely Tauro je totiž Slovák ako repa a keďže je to môj celkom blízky známy a na novinke EP „KdyŽ“ sa nachádza aj po slovensky spievaná skladba, proste na naše stránky tak nejako SUFFER AGE patrí. Nielen o novinke, ktorú kapela len nedávno pokrstila, ale aj tak všeobecne o tom ako banda funguje, som sa porozprával práve so spomenutým Taurom.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT - METALSCENAzine 02/2019
Trochu nedocenená pagan metalová banda z Martina, ktorá aj napriek určitej nevôli hudobných médií žne svoje úspechy jeden za druhým. Keďže som zástancom slobodných myšlienok a slobodného prejavu a keďže stále tvrdím, že metalová muzika je najslobodnejšia forma, cez ktorú sa dá prezentovať všetko, čo sa nám v živote páči alebo nepáči, ukázať svetu, čo si o veciach myslíme alebo aký máme na veci názor, proste čo na srdci, to na jazyku, tak je nepochopiteľné, prečo by RAMCHAT nemal mať miesto v médiách. Už aj preto, že sa venuje slovanskému pohanstvu, že rozoberá vo svojich skladbách témy, ktorým sa u nás venuje naozaj málokto. Ale skúsme nechať rozprávať človeka na RAMCHAT najpovolanejšieho, gitaristu Pavla Hiraxa Baričáka.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA dobýva Rusko
ETTERNA vyráža do Ruska v stredu 15. mája 2019, smer Petrohrad, neskôr Moskva, kde sa predstaví po boku fínskej kapely BATTLE BEAST.
ČÍTAŤ VIAC
WAYD oslavuje 25 rokov
Po dvoch rokoch na na portal bandzone.cz prihlásila prešovská banda WAYD.
ČÍTAŤ VIAC
ATANAS ochutnávka z 'Enitharmon'
Black metalový ATANAS posiela ochutnávku z pripravovaného nového albumu 'Enitharmon' v podobe skladby Veins of the void.
ČÍTAŤ VIAC
EP 'AEcoustic' od ALTER EGO je na svete
Prešovský hardrockeri ALTER EGO pred pár dňami prišli na trh s novým EP albumom 'AEcoustic'.
ČÍTAŤ VIAC
RUST2DUST - novinka 'Raz To Dáš'
Metalová úderka z Bratislavy RUST2DUST predstavila singlovú novinku 'Raz To Dáš'.
ČÍTAŤ VIAC
Aktívny aj zvolenský RECONCERN
Progresivne metalová inštrumentálna banda RECONCERN, ktorá sa minuly rok predstavila svojim debutovým albumom 'Time-Lapse Fusion' je aktívna, čo potvrdzuje aj svojim koncertným ťažením.
ČÍTAŤ VIAC
SIX FEET UNDER za kopcom
V rámci 'EASTER IN HELL tour 2019' sa Chris Burnes a jeho SIX FEET UNDER vracajú do Českej Republiky a pri tejto príležitosti sa im podarí vystúpiť v najvýchodnejšom klube Česka!
ČÍTAŤ VIAC
ALL FOR ONE pre Klárku
Začína sa stávať tradíciou, že vo Svrčinovci banda IMMERSION organizuje každý rok benefičnú akciu ALL FOR ONE.
ČÍTAŤ VIAC
Rocková Maturita 3 - spustená registrácia
Práve odštartoval 3.ročník najväčšej slovenskej súťaže kapiel Rocková Maturita - Garage Awards 2019. Talentované kapely sa určite majú načo tešiť. Organizátor súťaže Slovenské hudobné fórum, o.z. sa rozhodol posunúť latku ešte ďalej a prekonať predošlé veľmi úspešné ročníky. Tento ročník bude organizátor vyhľadávať aj nové, netradičné partnerstvá za účelom spájania slovenskej hudobnej scény a búrania žánrových predsudkov.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME má nový LIVECLIP Ku Hviezdam
VOLUME sa lúčia s ďalšou zo svojich kapitol
Slovenská hard-rocková formácia VOLUME z Trenčína vydala ďalší videoklip k piesni s názvom KU HVIEZDAM. Ide o novinku z ich v poradí štvrtého albumu PRAVÁ TVÁR. Nový videoklip uzrel svetlo sveta začiatkom marca a je zároveň bodkou za ich ďalšou kapitolou.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - POETRY IN TELEGRAMS
Johny Štefecek je muzikant, ktorý vytvoril vlastný minimalistický projekt POETRY IN TELEGRAMS. Popri Johnyho osobe sa v projekte objavujú aj veľmi zaujímavé a významné hudobné osobnosti, hlavne na bubeníckom poste. Johny má s projektom za sebou štyri EP albumy, cez ktoré prezentuje svoje hudobné pocity – „Songs for Desperate Lovers“ z roku 2014, „The Phases“ z roku 2015, „Melancholy“ z roku 2016 a „I, Koheleth“ z minulého roku. Keďže posledne menovaný EP album vyšiel len prednedávnom, nedalo sa Johnyho nevyspovedať a spýtať sa, čo tomu predchádzalo.
A povedal toho viac...
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - MARTUROS
Písal sa rok 2015 a ešte o tom ani škorce neškriekali, ale v Prievidzi sa rodilo zoskupenie, ktoré o tri roky neskôr vyradzilo ľudom poistky v podobe toho najpriamočiarejšieho heavy metalu 80 a 90-tych rokov, aké sme tu asi mali a to ešte okorenené veľmi záhadným spevom dámy menom Maggee Marturos.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - LUNATIC GODS
Aktuálny a vynikajúci album „Turiec“ propagovali LUNATIC GODS na miniturné so SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Porozprával som sa o ňom s gitaristom Ľuboslavom.
ČÍTAŤ VIAC
STERCORE nominácia medzi 25 naj kapiel sveta
Zdá sa to neuveriteľné, ale prievidzská banda STERCORE bola nominovaná v projekte NEXT GENERATION medzi 25 najlepších metalových kapiel sveta. Toto hodnotenie každoročne pripravuje spoločnosť IMPERICON.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - ETTERNA
V podstate veľmi mladá prešovská kapela ETTERNA, ktorá vznikla v roku 2016 má na svojom konte debutový album „Chaotic“ (2018), ktorý im vyšiel pod lotyšským vydavateľstvom Sliptrick Records. Čo vydaniu predchádzalo a čo všetko sa snaží kapela robiť pre propagáciu svojho diela...
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - GUZZLE BOOZE
V Banskej Bystrici sa za posledných pár rokov roztrhlo vrece s thrash metalom. Začalo to asi kapelou ANSTRATUS, pokračovalo kapelou ACID FORCE a DEATH SENTENCE a teraz je tu ďalšia formácia, ktorá si hovorí GUZZLE BOOZE. Ide o veľmi kvalitné formácie a pre mňa osobne je thrash metal dosť dominantná odnoš metalu a preto ma to patrične teší. Som si istý, že tieto kapely spoločne niečo spája, vždy sa v každej objaví nejaký muzikant, ktorý pôsobí alebo pôsobil v predošlej, ale mám v tom trochu chaos. Keďže GUZZLE BOOZE sa v tejto chvíli prezentuje novým EP albumom „Maniacs“, bolo by dobré sa na pár vecí opýtať.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENAzine 01 - CALIBER X
Na severe Slovenska, konkrétne v Nižnej, existuje progresívne metalová banda CALIBER X. Má na svojom konte dva albumy a pomaly nespočet živých koncertov. Aj tak sa o nej vie dosť málo a nejaké podrobné informácie sa dohľadávajú len ťažko, rozhodli sme sa osloviť priamo kapelu a požiadať o pár konkrétnych slov.
ČÍTAŤ VIAC
Singlová novinka od ASENTH
Bratislavský alternatívne metalový ASENTH na svoj bandzonový profil nahodil klipovú a zároveň singlovú novinku v podobe skladby Prepojení.
ČÍTAŤ VIAC
Zmeny u SCARLET WINGS
Zmenu v zostave hlási aj metalová žilinská banda SCARLET WINGS.
ČÍTAŤ VIAC
Debut prináša aj MARTUROS
Metalová banda z Prievidze MARTUROS vydala 08/02/2019 debutovú novinku 'Nameless'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - nový album, nový vietor do plachiet
Slovenská symfonická kapela SYMFOBIA má pred sebou hektické obdobie. O pár dní vydá nový album, ktorý pokrstí a čaká ju jarné turné po slovenských kluboch.
ČÍTAŤ VIAC
Semifinalisti Wacken•Metal•Battle Slovakia 2019 sú známi
Hlasovanie v nultom kole aktuálneho ročníka vo Wacken Metal Battle Slovakia je uzavreté. Porota vybrala semifinalistov.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN (CZ) s novým EP a sprievodným klipom
A JE TO TU! Podívejte se na naše zbrusu nové video k titulní písni aktuálně vydaného čtyřskladbového EP „Behind The World“, na kterém si s námi zahostoval Yannis Papadopoulos z BEAST IN BLACK a které vyšlo pouze v digitální podobě. Děkujeme za podporu.
ČÍTAŤ VIAC
POETRY IN TELEGRAMS zverejnil bubeníka novej nahrávky
Johny Štefeček, slovenský zastrešovateľ medzinárodného minimalistického hudobného projektu POETRY IN TELEGRAMS odhalil post bubeníka v najnovšej nahrávke, ktorá uzrie svetlo sveta už za pár dní. Je ním Marco Minnemann (GER/USA).
ČÍTAŤ VIAC
Trenčiansky PROGLAS prichádza s novinkou
'HerrEthik' je názov nového albumu, ktorý 31/10/2018 PROGLAS oficiálne vypustí na metalovú scénu.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME prináša nový klip ku skladbe 'Prisahám'
Trenčianska partia VOLUME zverejnila nový hraný a možem povedať, že vydarený klip ku skladbe 'Prisahám' z ich posledného albumu 'Pravá Tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
LUNATIC GODS s novým, hviezdnym klipom
Stará martinská banda LUNATIC GODS predstavuje nový videoklip ku piesni „Zabudli sme dýchať“ od režiséra, ktorý spolupracoval aj s MACHINE HEAD. Skladba „Zabudli sme dýchať“ z albumu Turiec dostala výpravný a hraný videoklip, ktorému nádych minulosti dodal český režisér Mejla Basel.
ČÍTAŤ VIAC
PIGLAYZ - nová Hard And Heavy muzika na scéne
V lete 2018 som objavil informáciu o novej kapele, ktorá sa derie na svetlo. Ale tá formácia nie je až taká nová. Ak vám niečo hovorí meno Alek Malo (ex HEMATIT, ex DOLLY BOOSTER), budete v tom mať jasnejšie. Skôr ide o novú muziku z Alekovej dielne.
ČÍTAŤ VIAC
BLACK LIGHT v lete vydali svoj druhý album 'Privilege Of Choice' a končia
Košický thrasheri BLACK LIGHT vydali vo vlastnej režií druhý album 'Privilege Of Choice', dva roky po debute 'Name of the On', ktorý vyšiel pod vydavateľstvom Support Underground. Novinka vychádza v limitovanej edícii a na trh sa dostáva len málo kusov.
ČÍTAŤ VIAC
RADIO METALSCENA končí svoje vysielanie...
Testovaciu prevádzku Radia METALSCENA sme sa rozhodli ukončiť 25/10/2018. Vyskúšali sme si možnosť vysielať výhradne slovenskú Hard And Heavy muziku. Bola to super skúsenosť a veríme, že sa vysielanie páčilo, ale rozhodli sme sa toto internetové vysielanie ukončiť.
ČÍTAŤ VIAC
NIGHTTEENSEVENTIES a 90 roky v druhom klipe
Hudba deväťdesiatych rokov ovplyvnila jednu celú generáciu. To isté si zrejme povedali aj členovia myjavskej kapely NIGHTEENSEVENTIES, keď vymýšľali scenár k svojmu druhému videoklipu. Skupina je pomerne čerstvým hráčom na slovenskom hudobnom poli, preto ide ešte len o ich druhý klip. Ten prvý s názvom 'BreatheClosely' šliapal na päty temnejším myšlienkam, avšak v novinke 'About A Man' chalani nešetrili farbami.
ČÍTAŤ VIAC
AKNE Productions a kopec extrémnej muziky
Aj v roku 2018 sa AKNE Productions prezentuje kopou extrémnej muziky pre všetkých extrémnych poslucháčov. Niektoré vydania sa určite nedajú zohnať nikde inde a tak neváhajte kontaktovať tohto vydavateľa priamo na jeho mail adrese: akneproductions@hotmail.com
ČÍTAŤ VIAC
WITHIN SILENCE - METALSCENA 03/2018
Keď som pri mojich potulkách po hudobných portáloch natrafil na WITHIN SILENCE, bol som unesený, ale keď som po chvíli zistil, že ja tú bandu vlastne poznám, bol som na seba nazlostený. Bol som vytočený hlavne preto, že som prestal sledovať vývoj takejto fantastickej slovenskej formácie. Hneď som si uvedomil, že moju chybu musím okamžite napraviť. Za rozhovor ďakujem Richardovi.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - METALSCENA 03/2018
Traja páni zo Serede, ktorí si povedali, že na poli slovenskej Hard Rock scény sa prevezú na Strele a trochu tu vyvetrajú a zrejme urobia poriadok tým, že nám Čiernu vdovu dovezú rovno na podnose a zatancujú Psychotikov swing. Je to neuveriteľné, ale mňa tým dostali a tak sa nedalo urobiť nič iné, len sa ich rovno opýtať, či to s touto muzikou myslia naozaj vážne.
ČÍTAŤ VIAC
TOHC FEST MUSIC aj tento rok na Duchonke/Prašice (okr. Topoľčany)...
Za TOHC festom stojí kapela TRUE REASON, ktorá dnes aj s pomocou mesta Topoľčany a občianskeho združenia TOHC music style, organizuje už 4. ročník undergroundového festivalu, ktorý slúži hlavne na podporu lokálnej scény a utužovanie undergroundu v topoľčianskom okrese, ktorý je bohatý na kapely tvrdšieho štýlu ako hardcore, metal, punk, alternativny rock a podobne.
ČÍTAŤ VIAC
METALSCENA 03/2018 čoskoro!
Aj keď okolnosti tomu nenasvedčovali, aj keď je všetko vlastne inak, ako by sme si predstavovali, aj tak sa projektu METALSCENA len tak nevzdávame a chceme pokračovať. Nové vydanie je prakticky na spadnutie, ešte to bude pár dní trvať, ale vydanie s označením 03/2018 je vo finalizácii a čoskoro vám dáme vedieť, že je všetko nachystané.
ČÍTAŤ VIAC
SEVEN PAINFUL bez gitary a spevu
Bubeník Oťap KOZZY kapely SEVEN PAINFUL to nechce zabaliť. Kapela ostala bez obsadených postov gitaristu a speváka, ktorých sa teraz snaží nájsť medzi vami.
ČÍTAŤ VIAC
Nový klip SIGNATURE a tretie miesto o kapelu Ružinova
Hard Rock kapela SIGNATURE, o ktorej som už dlhšie nepočul, predstavila na začiatku mája svoj nový videoklip ku skladbe 'Už musím ísť'.
ČÍTAŤ VIAC
Celé nové EP od ME AGAINST ALL na YT
Nový EP materál od ME AGAINST ALL 'Live Short And Suffer' si môžete vypočuť komplet na platforme YouTube, kde sa ním kapela prezentuje. Ide o nadupanú Punk, Hard a Metal Core muziku. EP obsahuje 6 skladieb, ktoré sa vás budú snažiť vytrhnúť zo stoličky.
ČÍTAŤ VIAC
Nové webové stránky kapely SHARZALL
Novú 'pekelnú' stránku avizuje na svojom FB profile bratislavský SHARZALL. Po viacmesačnej odmlke je to novinka, ktorá naznačuje aktivitu kapely. Veríme, že webka prinesie aj novinky ohladne diania v bande... ...viac sa možno dozvieme čoskoro.
ČÍTAŤ VIAC
EUFORY stúpa 'Higher And Higher'
Martnská Power Metal banda EUFORY 13/04/2018 predstavila a oficiálne pokrstila svoju albumovú novinku 'Higher And Higher' v domácom klube MLYN vo Vrútkach.
ČÍTAŤ VIAC
ASENTH - nový klipový singel
Po viac ako roku sa bratislavský ASENTH vracia na scénu, keď 25/03/2018 zverejnil na youtube novinkový klip ku skladbe 'Spávny čas'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - slovenský silný odkaz
Nitrianska formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má naozaj silný odkaz.
ČÍTAŤ VIAC
Ronnieho novinka - DREAM PATROL
Novinkou na slovenskej Hard And Heavy scéne je určite projekt DREAM PATROL. Bassgitaristu Ronnieho Koniga poznáme z viacerých úspešných, ale hlavne nadupaných kapiel, ktoré Slovenskom otriasli. Spomeňme napr. kapely VINDEX, TRIGGER, SYMPHONITY alebo SIGNUM REGIS.
ČÍTAŤ VIAC
WASTED STRINGS - video ku skladbe 'Killer'
Žilina ukrýva malý poklad v podobe dievčenskej bandy WASTED STRINGS, ktorá je v súčasnosti aktívnou kapelou hlavne na koncertných pódiách.
ČÍTAŤ VIAC
'Materia' - nový materiál od DARCHAIC
Štvrtý album bandy DARCHAIC z Galanty je vonku, prekvapivo silný, tvrdo Thrashový a silno Deathový.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT na turné k 'Nepočaria!'
Martinský RAMCHAT odohrá klubové turné k novému albumu 'Nepočaria!'. Prvá akcia sa odohrá v Púchove v piatok 16.03.2018 spolu s kapelami TOTAL HOSPITAL a BREATH OF DEATH.
ČÍTAŤ VIAC
Nový 'Wild Wind' zavial od Daniela Sárkányho
Mladý sólový muzikant venujúci sa svojej zaujímavej muzike á la Psychadelic Rock 70 až 80-rokov poslal svoju novinku aj k nám do redakcie magazínu a rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
HEAD2DOWN s '3|Orion' na scénu
Na portaly 'valhalla.sk' som našiel pre mňa dosiaľ neznámu nu-metalovú partu HEAD2DOWN a poviem pravdu, nechal som sa uniesť.
ČÍTAŤ VIAC
Pravá tvár bandy VOLUME
Pravou tvárou trenčianskej partie VOLUME je úplne nový pritvrdený celkový Sound ich muziky. Potvrdil nám to ich nový album, plný Hard až Metal skladieb, ktorý dostal názov práve 'Pravá tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
ATMOSFERIK s horúcou novinkou
'Zranená pýcha' je baladicky ladená horúca novinka bratislavskej kapely ATMOSFERIK, ktorú sme pridali do knižnice skladieb Rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - nasadená novinka
Chalani zo Serede, veľmi zaujali svojou Hard Rock tvorbou určite nielen mňa osobne.
ČÍTAŤ VIAC