EPILOG ...nový singel k novému albumu...
Úvodní kapitola knihy prozřetelnosti je otevřena. Powermetalová fúze nadějné české kapely a švédského divocha za mikrofonem odtajňuje první ochutnávku ze stejnojmenné desky. Svět se sice zbláznil, ale stále lze najít cestičky k opojným měchům metalové mízy díky kapelám jako EPILOG.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR s novým trhačom strún
Martinská kapela EDITOR, ktorá patrí medzi najstaršie stále fungujúce metalové bandy na Slovensku, ohlasuje personálnu zmenu na poste gitaristu.
ČÍTAŤ VIAC
ALIA TEMPORA - exotika z Mexika
Česká melodicmetalová kapela ALIA TEMPORA připravila pro své fanoušky řádně osvěžující letní video ke skladbě „Por Siempre'. Nádherné scenérie v něm doplňuje duet zpěvačky Markie Morávkové s mexickým zpěvákem Mariem del Rio Escobedem.
ČÍTAŤ VIAC
AS THEY RISE po roku s novinkami
Po viac než roku sa vracia banda AS THEY RISE v novej zostave, s novým singlom 'Disconnection'. Po premiére 21/08/2021 na platforme YouTube, je nový song k dispozícii aj na všetkých dostupných streamovacích platformách od 28/08/2021.
ČÍTAŤ VIAC
SYMPHONITY dokončilo nahrávanie novinky
Power metalová kapela SYMPHONITY končí nahrávanie nového koncepčného albumu, ktorý bude o živote legendárneho benátskeho obchodníka a prieskumníka Marca Pola.
ČÍTAŤ VIAC
KRUTOFEST 2021 v znamení krstu albumu
Po minuloročnom neúspešnom II. ročníku pagan death metalového festivalu Krutofest by sa ten tohtoročný, ktorý je naplánovaný na 25/septembra/2021 už snáď mohol podariť a to hlavne pre ohlasovaný krst albumu.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME - pred vydaním novinky bez basáka
Pridaj sa a staň sa členom VOLUME. Zabehnutá a dobre známa rocková formácia z Trenčína hľadá basgitaristu. Ak sú hlboké tóny tvojou láskou a hardrock tvojou vášňou, neváhaj a pridaj sa k chalanom. V článku nájdeš bližšie informácie o ponuke, ale aj o novom albume.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA a ich novinka 'Karma'
Slovenská kapela SYMFOBIA sa momentálne pomaly už pripravuje na svoje vystúpenia na letných festivaloch Ostrava v Plamenech alebo Montana Metal Fest, no to nie je všetko. Fanúšikom servíruje na podnose čerstvý videoklip na zbrusu novú pieseň „Karma“.
ČÍTAŤ VIAC
MONTANA METAL FEST 2021
Druhý ročník MONTANA METAL FEST-u sa opätovne uskutoční v čarovnom prostredí Španej Doliny. Festival je umeleckým happeningom metalovej scény spájajúci hudobné vystúpenia skupín s expresívnou tvorbou divákov prostredníctvom workshopov, súčasťou ktorého sú expozície výtvarných diel a fotografií, ako aj prednášky a diskusie.
ČÍTAŤ VIAC
Juraj budeš mi veľmi chýbať...
Juraj Immortal Haríň
* 05/05/1973 - + 02/07/2021

Keď sa neuveriteľné stane skutočnosťou a vyrazí to dych až tak, že sa človek nevie nadýchnuť a má veľký problém to vôbec nejakým spôsobom rozdýchať, je to naozaj zlé. Od dnes bude piatok 02/07/2021 pre mňa dňom smútku až do smrti. Odišiel na večnosť totiž človek, s ktorým som mal veľké plány, s ktorým som chcel urobiť ešte veľmi veľa práce na podpore československej metalovej a undergrandovej scény.
ČÍTAŤ VIAC
ALL AGAINST NOTHING vás vítajú do tmy...
Už 15/05/2021 sa do metalového sveta dostane nový album oravsko-kysuckej metal bandy ALL AGAINST NOTHING, ktorý pomenovali 'Vítam Ťa V Tme'. Videosingel, ktorý albumu predchádza je už zhliadnuteľný na pratforme YouTube.
ČÍTAŤ VIAC
Steve Misik & Co. a Derek Sherinian už 23/04/2021
STEVE MISIK & CO. je jedinečná slovenská progresívne rock metalová banda, ktorú vedie charismatický gitarista a spevák Štefan Mišík a niekoľkoktát som už hovoril, že o nich ešte budeme počuť, pretože ich muzika je nadčasová, plná progresívnych prvkov, ktoré sa nedajú len tak ľahko prehliadnuť.
ČÍTAŤ VIAC
WITTY JOE myslí na svoju budúcnosť...
Metalový nárez z Čadce WITTY JOE má už svoje roky, ale tá najmladíckejšia krv im koluje v žilách. Ich posledný zárez v podobe albumu 'Kopa Hnoja' vyšiel v roku 2020, ale už dnes vedia, čo sa bude diať ďalej...
ČÍTAŤ VIAC
Nové Příběhy od TORRAX
Kutnohorský power/heavy metalový TORRAX prichádza na scému s novým, už druhým štúdiovým albumom nazvaným 'Příběhy'.
ČÍTAŤ VIAC
PATRIARCHA koncepčne - novinka Tumulus
Žiarska melodic-death metalová PATRIARCHA vypustila 21/03/2021 nový koncepčný album 'Tumulus'. Texty jednotlivých skladieb albumu rozprávajú totiž súvislý príbeh, v ktorom sa vyvíjajú jednotlivé udalosti od počiatku až po zánik imaginárneho sveta s obrazmi ľudského zlyhania.
ČÍTAŤ VIAC
ORIGIN OF INFINITY predstavilo nové EP
Po roku od vydania vydareného debutového albumu 'The Last Day On Earth' sa Děčínska progresivne ladená banda ORIGIN OF INFINITY hlási s novinkou, dvojskladbovým EP albumom 'Ocvltism', ktorý vychádza ako 12` vinyl.
ČÍTAŤ VIAC
TARGO stále čaká na krst albumu
Takmer 25 rokov stará kapela, známa hlavne pre veľký festival 'ROCKOVÝ ZÁBER', konaný v okolí mesta Dolný Kubín, ktorého bola roky hlavným usporiadateľom, stále čaká na krst svojho rovnomenného debutového albumu. Aj keď album vyšiel v roku 2020, pre nepriaznivú situáciu sa ho dodnes nepodarilo pokrstiť, aj keď termínov už bolo niekoľko.
ČÍTAŤ VIAC
WARRIORS SK ...Hard And Heavy posila z Liptova
Ďalšia posila slovenskej Hard And Heavy scény vyrastá tentokrát v Liptovskom Mikuláši, kde na troskách kapiel ŠIBENICA, BON JOVI REVIVAL, či STRANGERS sa predstavuje s novinkovým dvojsinglom 'Ráno' a 'List' banda s názvom WARRIORS SK.
ČÍTAŤ VIAC
BULVAAR rozdávajúci optimizmus
Mladá Hard Rock partia BULVAAR pochádzajúca z Kyjova sa veľmi priaznivo prihlásila do rodiny rockerov Česka, ale verím, že aj Slovenska. Ich pozitívne ladená muzika určite nenechá nikoho len tak nečinne sedieť.
ČÍTAŤ VIAC
Karty s Diablom vo videopohybe od MAKAR ČUDRA
Slovenská metalová legenda osemdesiatych rokov MAKAR ČUDRA práve zverejnila svoj nový videoklip zo štúdia ku skladbe 'Karty s Diablom'. Videomateriál si natáčala skupina sama počas nahrávania posledného EP 'Späť pri živote' v štúdiu Shaark v Bzenci. O strih a postprodukciu sa postaral Libor Smolárik.
ČÍTAŤ VIAC
SVIECA VO VETRE - (Ne)poznaní rockeri s druhým albumom
Mladá banda SVIECA VO VETRE vstúpila do šiesteho roku svojej existencie. Po debute s názvom „Zatúlaný pes' prichádza s čerstvou novinkou nazvanou „(Ne)poznaní'.
ČÍTAŤ VIAC
ZERO TOLERANCE ...'Nádej' príde čoskoro
Čoskoro by sa mala na metalovom trhu objaviť nová nahrávka v podobe albumu nazvanom 'Nádej' od topoľčianskej Nu-Metal/Hardcore mláťačky ZERO TOLERANCE. Ako singlovú chuťovku nám ponúkajú skladbu Laurent Binet, na ktorú pripravila banda aj klip.
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - nové EP a video „Flag Of Hope“
SIGNUM REGIS vydávajú nové 5 skladbové EP s názvom „Flag Of Hope“a predstavujú ho spoločne s videoklipom k titulnej piesni.
ČÍTAŤ VIAC
...aj pre nevidomých od FROZEN POPPYHEAD
Českobudějovičtí FROZEN POPPYHEAD se po vydání jejich první pecky z ohlašovaného alba, znovu vytasili s novým klipem. Tentokrát se ale nejedná o sestřih ze živáku, ale o lyričtější kousek s názvem Unblinded, který je věnovaný nevidomým.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME na Vianoce
Len dva týždne pred Vianocami predstavila skupina VOLUME novinku, ktorú pasovala za svoju prvú oficiálnu pieseň s vianočnou tematikou. Členovia kapely vnímajú adventný čas ako priestor na spomalenie, fanúšikom posielajú odkaz.
ČÍTAŤ VIAC
T.E.M.O. - stratený syn heavy metalu
Braňo 'T.E.M.O.' Černák patrí medzi významné osobnosti bratislavskej rockovej scény už od začiatku osemdesiatych rokov. Založil prvú slovenskú heavymetalovú kapelu HALUŠKY a tiež stál pri zrode kapiel ako TUBLATANKA, METALINDA alebo MAKAR ČUDRA.
ČÍTAŤ VIAC
DAGGEROSE - lockdownové video 'You Betrayed'
Bratislavský powerthrasheri DAGGEROSE v rámci lockdownových dní pripravili nové video.
ČÍTAŤ VIAC
JANESESSION a ich nová slovenská doska
Slovenská Hard And Heavy stálica JANESESSION, vedená charizmatickou divožienkou Jane Razor, hlási po dvoch rokoch ticha novinku.
ČÍTAŤ VIAC
Znelo Lesom od RAMCHAT
Už single Jastrab a Lož a žlč zvestovali, že paganmetalový martinský RAMCHAT varí pre nás nový už štvrtý albumový materiál, ktorý by nemusel byť vôbec zlý. A myslím, že sme sa nemýlili.
ČÍTAŤ VIAC
MAKAR ČUDRA - Späť pri živote
Lepšie nazvať nové EP ako 'Späť Pri Živote', ktorým sa chce bratislavská metalová legenda 80-tych rokov MAKAR ČUDRA pripomenúť, že žije a stále tvorí a pracuje aj na nových skladbách sa asi ani nedalo.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN s novým singlom...
Ešte pred vydaním nového albumu 'Integrity', ktorý má naplánované vydanie na 11/12/2020 sa pražský SEBASTIEN rozhodol podporiť vydanie vypustením ďalšieho singlu vo forme skladby Nechtěná.
ČÍTAŤ VIAC
SPIRIT - zoznámte sa...
Je až neuveritelné, že história tejto bandy od Levíc (obec Rybník) siaha až do roku 1997, čo je už úctihodných 23 rokov. SPIRIT si prešiel za tú dobu viacerými personálnymi, ale aj štýlovými zmenami, keď v začiatkoch to bola rocková, neskôr hardrocková banda, ale dnes sa, podľa mňa s úctou a rešpektom zaraďuje medzi rýdzo metalové zoskupenia.
ČÍTAŤ VIAC
DEFINITION s novinkou 'Faded Reflection'
Lučenecká progresívna úderka DEFINITION sa hlási s novým albumom 'Faded Reflection' a aj keď som mal o tejto bande len mizivé informácie, som neuveriteľne rád, že ju na scéne máme.
ČÍTAŤ VIAC
NOT YET AWAKE - nová banda medzi nami
NOT YET AWAKE (NYA), čo voľne preložené z angličtiny znamená 'neprebudení' je nielen nová slovenská kapela pochádzajúca zo Serede, ale pod týmto satirickým názvom ukazuje partia chalanov na súčasnú spoločnosť.
ČÍTAŤ VIAC
Horror Punk Metal banda THE KARNSTEINS s novým EP
Pôvodne slovensko-talianske zoskupenie THE KARNSTEINS, ktoré si nesie prívlastky Horror Punk/Metal, práve vydala u maďarskej distro spoločnosti KILL THIS nový EP materál 'FHTAGNTASTIC NECROPUNK'.
ČÍTAŤ VIAC
Všetky hity legendy MAKAR ČUDRA na CD
Fanúškovia legendárnej slovenskej heavy metalovej kapely sa konečne dočkali. A to nie len nedávneho oživenia v novej zostave a príprave nového materiálu, ale aj vydania najväčších hitov skupiny po prvý krát na CD.
ČÍTAŤ VIAC
MOFOKILLER - nový videosingel
S novým oficiálnym videosinglom 'Chceš Ma Nájsť' sa nedávno predstavila aj bratislavská rock/metalcore formácia MOFOKILLER.
ČÍTAŤ VIAC
STEVE MISIK & CO progresívne ladený Hard Rock
Nový pohľad na rockovú muziku ako takú prináša formácia STEVE MISIK & CO. Ich progresívne ladení Hard Rock s metalovými prvkami, v ktorom sa dá objaviť snáď úplne všetko od ranných rockových riffov až po moderné hardrockové prvky, kde gitarista Štefan Mišík ukazuje, čo zaujímavé sa dá na gitaru ešte vymyslieť a naaranžovať to tak, aby sa to počúvalo úplne na 'jeden dych', pospájať rôzne hudobné žánre, rôzne imaginárne svety, rôzne fantázie, ale napriek tomu si udržať vlastnú hudobnú tvár.
ČÍTAŤ VIAC
Svědomí od DIZENTER v klipe
Pražká thrash - metalcore úderka DIZENTER prednedávnom (ešte v apríli 2020) predstavila svoj oficiálny videoklip ku skladbe Svědomí z aktuálneho albumu '300'.
ČÍTAŤ VIAC
LOKOMOTIVA PLANET na netvlne radia
Novinkou v playliste METALSCENA netRADIA je pražská Heavy Power banda LOKOMOTIVA PLANET.
ČÍTAŤ VIAC
MAKAR ČUDRA - Strigy a tiež Sabbath je späť
Tí mladší z vás asi ani len netušia, čo je slovné spojenie MAKAR ČUDRA, ale možno nie náhodou ste letmo kdesi na YT postrehli skladbu Strigy Na Sabbath. Veľký hit všetkých nás, ktorí sme hltali Heavy Metal v 80-tkach so spevákom Ottom Weiterom, ktorý sa neskôr stal veľkým spevákom malých šlágrov. Toto všetko je minulosť, ktorou sa MAKAR ČUDRA zapísala do našich hláv cez sluchovody.
ČÍTAŤ VIAC
ORIGIN OF INFINITY debutuje
Na etikete Slovak Metal Army len nedávno otvorila svoje brány do sveta metalovej muziky děčínska progresívne metalová banda ORIGIN OF INFINITY debutovým albumom 'The Last Day On Earth'.
ČÍTAŤ VIAC
'Matka Zem' ako video od RAMCHAT
S veľmi pôsobivou témou, ktorá je už určite celosvetovo témou číslo 1, s pôsobivými obrazmi, ale hlavne výborným zamysleniahodným textom prišiel martinský RAMCHAT vo svojom novom videu, ktorý sa objavil 18/04/2020 a je urobený ako singel ku skladbe 'Matka Zem'.
ČÍTAŤ VIAC
'Divine Technology' od MEAN MESSIAH je vonku
Avizovaný dátum 05/05/2020 sa naplnil a priam neuveriteľná Industrial Thrash Metalová banda z Litoměřic MEAN MESSIAH pricádza medzi nás s novým avizovaným albumom 'Divine Technology'. Že ide opäť o našlapanú muziku s neuveriteľne dobrým zvukom a metalovými nápadmi, o tom snáď nemusím nikoho presviedčať.
ČÍTAŤ VIAC
LADY JANE - album 'Čierny motýľ' je na svete
Nový album 'Čierny Motýľ' je dielo spadajúce do hard rockovej oblasti a na svedomí ho má partia vynikajúcich muzikantov, ktorú vedie nemenej známa speváčka Janka Čonková z Trenčína. Celý tento svoj počin schovali pod názov LADY JANE.
ČÍTAŤ VIAC
FICTIVE MARRY - nový singel s videoklipom
Jedným z poznávacích znamení košickej metalovej formácie FICTIVE MARRY je, že fanúšikom radi dávkujú svoju tvorbu po kúskoch, ale za to častejšie. Jednoducho povedané – načo čakať na celý album, keď máte pravidelný prísun singlov? A ani v roku 2020 tomu nebude inak.
ČÍTAŤ VIAC
MORHÖRR a ich EP debut
Bratislavská blackened thrash`n`rollová partička pod menom MORHÖRR sa prihlásila do metalového sveta debutovým EP albumom 'Pach Smrti'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMPHONITY potřebují pomoc vás všech!
Chcete vědět, jak bude pokračovat metalový příběh Marca Pola? V současné době na tom usilovně děláme.
ČÍTAŤ VIAC
Reedícia starých albumov od POWER 5
Valašská metalová formácia POWER 5 chystá digitálnu reediciu všetkých svojích albumov, ktoré dnes už nie sú fanúšikom k dispozícii.
ČÍTAŤ VIAC
NMC - novinka na scéne
Prvý singel predstavila nová partia starych muzikantov z Dolného Kubína - NMC (NEW METAL COLLABORATION). Kapela NMC síce vznikla len nedávno, na nedostatok tvorivosti sa však sťažovať rozhodne nemôže.
ČÍTAŤ VIAC
NO•CONTROL novinka na USB
Bratislavská prudko melodicky metalová banda NO•CONTROL (so známym gitaristom a producentom Jimim Cimbalom) vypustila 08/03/2020 svoj debutový album 'To Svet Nevidel'.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME neprestáva pomáhať
Už po tretíkrát sa trenčianska rocková formácia VOLUME rozhodla pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka charitatívnemu koncertu sa im podarilo vyzbierať 780 € na polohovateľnú posteľ.
ČÍTAŤ VIAC
PATRIARCHA - do Gothoomu koncertná pauza
Stretli sme sa spolu na koncerte 22/02/2020 vo Wake Up klube vo Zvolene. Odohrali vynikajúci set a urobili pre METALSCENA netRADIO veľmi príjemný rozhovor, ktorý vám prezradí viac zo zákulisia tejto partie pochádzajúcej zo Žiaru nad Hronom a blízkeho okolia.
ČÍTAŤ VIAC
RAGE predstavia v Košiciach svoj najnovší album
Keď Peter „Peavy“ Wagner založil ešte v roku 1984 skupinu AVENGER, neskôr premenovanú na RAGE, sotva by stavil zlámaný groš na fakt, že sa ešte v roku 2020 bude túlať po svete s kapelou a nahrávať albumy.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA a NO•CONTROL vyrážajú do Česka
Dve slovenské kapely v piatich českých mestách. Po úspešnom slovenskom turné na jar 2019 sa skupiny SYMFOBIA a NO•CONTROL rozhodli v tejto tradícii pokračovať. Tentokrát sa kapely chystajú do susedného Česka, šnúra dostala názov „Nebuď ovce tour 2020“.
ČÍTAŤ VIAC
CRIPPLED FINGERS vo vojnovej zóne
Armáda štyroch pešiakov z Českej Lípy na vojnovom ťažení s meno CRIPPLED FINGERS predstavila už v novembri 2019 novinku v podobe albumu 'Warzone'.
ČÍTAŤ VIAC
ENEMY po rokoch opäť na scéne
Piešťanská partia, ktorá si hovorí ENEMY sa akoby zázrakom opäť po dlhých rokoch objavila na metalovej scéne, keď minulý rok vydala minialbum 'Fear', nazval som ho mini len preto, ze obsahuje 6 skladieb. Jeho predchodca 'Everywhere' totiž pochádza z roku 1997 a poviem vám to sú už desaťročia dozadu. Ako hovorí textár, bassgitarista a spevák v jednej osobe Bruno Papcun: 'Po dlhej odmlke sme sa rozhodli opäť začať tvoriť nové skladby...nič lepšie sa nám nemohlo prihodiť.'
ČÍTAŤ VIAC
ARAWN a jeho druhý singel
Mostecká smečka ARAWN zverejnila svoj druhý singel s názvom „Pohan“. Forma je spracovaná ako lyric video, ktoré sa k pomelšiemu konceptu skladby veľmi hodí.
ČÍTAŤ VIAC
PAŘÁT - tlačený metal magazin dovŕšil 20 rokov
20 rokov má za sebou český tlačený metal magazín PAŘÁT. Do novej 20-tky nechystá časopis žiadne zmeny. Akékoľvek rozšírenie by znamenalo vyššie finančné nároky.
ČÍTAŤ VIAC
KRUTON 'Šeď strachostánků' - 3 album vychádza 25/01/2020
Avízo nám prišlo z vydavateľstva Support Underground a prinášame vám plné znenie.

Pražská formace, jenž thrash metalový základ kombinuje s melodickými prvky a svoji pomyslnou káru táhne už od roku 2010. V rámci naši spolupráce přinášíme novinkové, v pořadí už třetí studiové album, nazvané 'Šeď strachostánků'.
ČÍTAŤ VIAC
INNER SCREAM nielen vo vysielaní...
Metalcorovú smečku INNER SCREAM z Prievidze už môžete spoznať aj prostredníctvom ich muziky, ktorá bola nasadená do playlistu vysielania METALSCENA netRADIA.
ČÍTAŤ VIAC
SPARK FRESH BLOOD 2019 má svojho víťaza
Bol štvrtok 16/01/2020 a spoločne s Slovak Metal Army (Juraj Haríň) sme ako METALSCENA netRADIO vycestovali do Brna, do klubu Kabinet múz, kde tento večer priebiehalo finále súťaže metalových (CZ/SK) kapiel SPARK FRESH BLOOD 2019.
ČÍTAŤ VIAC
METALINDA objavila novú planétu...
Metalinda už v lete prorocky spievala o planéte TOI 700 d, ktorú vedci z NASA objavili len pred niekoľkými dňami a dokonca poznala aj vzdialenosť, v ktorej sa nachádza. 'Sto svetelných rokov pôjdem za tebou, naša láska, vesmír nekonečných rozmerov, prinesiem ti slnko aj mesiac so zemou na Alfa Centauri,' spieva sa v refréne jej nového hitu.
ČÍTAŤ VIAC
Progresívny LATE už aj s klipom
Bratislavská progresívne metalová partia LATE sa po vydaní debutového singlu 'The Artificial and the Savior' predstavila aj so singlovým klipom ku rovnomennej skladbe.
ČÍTAŤ VIAC
Mobilná aplikacia SK RADIO zaradila nase vysielanie...
Vývojári aplikácií zo spoločnosti Crystalmissions (www.crystalmissions.com) zaradili METALSCENA netRADIO medzi slovenské online radiá vo svojej aplikácii SK RADIO, ktorú si do svojho mobilného zariadenia stiahnete pohodlne aj cez Google Play.
ČÍTAŤ VIAC
MARKED AS AN ENEMY vyměnili zpěváka a posílají do světa nový klip!
Novým videoklipem k písni Through Your Palms se připomíná českobudějovická metalcorová kapela MARKED AS AN ENEMY. Jedná se o první počin po výměně zpěváka v létě 2019, kdy se mikrofonu ujal Radek Polánský (ex UNRAVEL).
ČÍTAŤ VIAC
MOTORBAND má v zostave nové tváre
Historicky a notoricky známa Teplická kapela MOTORBAND má v zostave hneď dve nové tváre. Post gitaristu obsadil Vojta Brázda a kedže má len 25 rokov, výrazne tak omladil celkový vekový priemer bandy. Nie je však jedinou novou postavou v zostave. Bubenícku stoličku totiž obsadil Stanislav Pliska a svojim postojom 'zajatce neberem' by mal byť novou pevnou súčasťou zostavy.
ČÍTAŤ VIAC
VINNIE MOORE - 24. januára 2020 po prvýkrát v Košiciach
Pár dní po Troch kráľoch príde do Collossea ďalší gitarový kráľ. Virtuóznych gitaristov Richie Kotzena, Tony MacAlpina, Simona McBride (Don Airey) a Paula Gilberta, ktorí v tomto klube už hrali doplní ďalší svetový hráč - Vinnie Moore.
ČÍTAŤ VIAC
EPIDEMY aj s klipovou novinkou
Pražská banda EPIDEMY, ktorá to ťahá metalovými cestami už celých 14 rokov sa odtrhla a po 4-ročnom mlčaní prichádza s klipovým singlom 'Apokalipsa'.
ČÍTAŤ VIAC
THE RISING SIGN je súčasťou vysielania
Dolnokubínska partia rockerov THE RISING SIGN sa stala súčasťou playlistu METALSCENA netRADIA. V novembri 2019 totiž vydala pod rakúskym vydavateľstvom Mai Lei Bel album 'Fragments', ktorý si to svojou hudobnou pestrosťou, bohatosťou a nápadmi určite zaslúži.
ČÍTAŤ VIAC
Nové video od šialencov ELYSIUM
Energická a veľmi aktívna banda ELYSIUM z Týnce nad Labem práve vypustila nový klip so skladbou Dreaming About The End z aktuálneho albumu „The Path Of No Return“, ktorý vydali v júni 2019.
ČÍTAŤ VIAC
CROUCH - prvý singel k novému albumu
Lokiman svoje pocity k pripravovanej novinke opisuje nasledovne: „Druhé album je pro nás v partě CROUCH určitě krokem vpřed. Jak po stránce hudební, tak i myšlenkami a názory. To co žijeme a prožíváme, vkládáme do songů. Je to s převeliké míry Bormannova zásluha jak songy zní a o čem pojednávají texty. Všichni cítíme, že nám to dává energii a sílu. Je to pro nás jistá svoboda a uvolnění. A to bychom přáli i lidem, kterým se to dostane do rukou, uší i mozku.“
ČÍTAŤ VIAC
Novoročný pozdrav od SIGNUM REGIS
Ako vianočný darček a podctu André Matosovi, vynikajúcemu spevákovi kapely ANGRA, ktorý nás všetkých náhle opustil, predstavila partia SIGNUM REGIS nové video 'Stand Away' (ANGRA cover).
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME predstavuje novinku cez video singel
Nový klip, ktorý vyšiel v adventnom období, je už druhou ochutnávkou z pripravovaného albumu. Po videu k piesni 'Všetko raz prebolí' sa skupina rozhodla natáčať v interiéri.
ČÍTAŤ VIAC
SYMPHONITY s novým singlom
Česko - Slovensko medzinárodná banda SYMPHONITY prichádza do hudobných vôd s novým nadupaným singlom 'Marco Polo (part 2): Crimson sil'. Hudbu pripravil Libor Křivák a s textom sa pohrala dvojica Mayo Petranin a Petr Vysloužil.
ČÍTAŤ VIAC
METALINDA zásadne proti Dobe umelohmotnej
Peter Sámel nemá rád silikónové prsia!
„Všetko dobré bolo, rockenrol aj jazz, dám si kilo hmoty umeliny dnes...“spieva legendárna METALINDA vo svojom najnovšom klipe ku skladbe Doba umelohmotná, pochádzajúcej z ich najnovšieho albumu 'Moja hviezda žije'. Do úvodu si muzikanti požičali známu scénku z kultového českého filmu Pelíšky:„Pozor, to nejsou obyčejné lžičky. To jsou lžičky z umělé hmoty. Lehké, ohebné, pružné. To jsou lžičky, které vyvinuli výzkumníci z NDR. Víte?,“ chváli sa Miroslav Donutil lyžičkami výskumníkov z východného Nemecka.
ČÍTAŤ VIAC
DEMONIC-EYED - projekt Luboshia (MÄSO)
Nový projekt skúseného metalového hudobníka dostal názov DEMONIC-EYED. Čakajte ostré riffy, úderné songy a kvalitné texty s posolstvom. Ruku na srdce, kto v slovenských metalových kruhoch by nepoznal legendárnu zvolenskú trojicu MÄSO? Kapela v súčasnosti neprodukuje, no bez muziky to už nevydržal gitarista a spevák Luboshio.
ČÍTAŤ VIAC
Female Metal Voices Tour 2019
DO KOŠÍC SA CHYSTÁ PÄŤ METALOVÝCH SIRÉN
Dokopy sa dalo päť kapiel z piatich krajín hrajúcich päť rôznych štýlov metalu, aby spolu vyrazilo na dvojtýždňové turné Európou. Počas šnúry výstižne nazvanej Female Metal Voices Tour 2019 si na prelome novembra a decembra zahrajú vo Švajčiarsku, Nemecku, Holandsku, Veľkej Británii, Belgicku, Čechách, Maďarsku, Rumunsku, Taliansku a neobídu ani Slovensko. Svoj jediný koncert u nás odohrajú v klube Collosseum vo štvrtok 12. decembra 2019.
ČÍTAŤ VIAC
Elektronická verzia roku 2019
METALSCENAzine uvolňuje paierové vydania, ktoré vyšli v roku 2019 v elektronickej PDF forme.
ČÍTAŤ VIAC
CUTTING EDGE ...novinka 'Of Mind Decay'
Domáca scéna stále ponúka nové a nové albumy a je výborné, že tie dosahujú čoraz lepšiu úroveň. Bratislavčania CUTTING EDGE sú jednou z kapiel, ktoré proste chcú…
ČÍTAŤ VIAC
THE GANG a ich Let's Get High Together v klipe
22/oktobra/2019 vypustila bratislavská formácia THE GANG klip ku skladbe Let`s Get Hight Together k rovnako pemenovanému druhému albumu.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA s novým smutným klipom
Dej nového videoklipu je zasadený do obdobia prvej svetovej vojny.
ČÍTAŤ VIAC
30/11/2019 Collosseum Club Košice
Odporúčame podujatie...
ČÍTAŤ VIAC
Dvojka od Horror Punku THE KARNSTEINS
Slovenská horror punková kapela THE KARNSTEINS (pôvodne slovensko-talianska) po roku práve vydáva u MARS GROUP nový album.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN s novým lyric videom Fight For Love
SEBASTIEN vypustil zbrusu nové lyric video k songu 'Fight For Love' z letošního digitálně vydaného EP 'Behind The World'(Pride&Joy Music, 2019).
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - nový singel s novým spevákom
Senecký powermetalový SIGNUM REGIS opäť prekvapuje, keď hlási ukončenú prácu na novom albume, z ktorého ponúka prvý singel v podobe lyrics videa a podstatná novinka je obsadenie nového speváka v kapele.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME - Všetko raz prebolí - singel
Všetko raz prebolí je názov nového počinu z dielne trenčianskej rockovej skupiny Volume, ku ktorému už stihol uzrieť svetlo sveta aj videoklip. Ten sa počas najbližších dní objaví aj na stránkach Rádia Anténa Rock. Singlom kapela zároveň pokrstila svoje nové štúdio, ktoré plánuje zapožičiavať mladým hudobníkom a pomáhať im tak nahrávať vlastné piesne.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA dobýva Rusko
ETTERNA vyráža do Ruska v stredu 15. mája 2019, smer Petrohrad, neskôr Moskva, kde sa predstaví po boku fínskej kapely BATTLE BEAST.
ČÍTAŤ VIAC
WAYD oslavuje 25 rokov
Po dvoch rokoch na na portal bandzone.cz prihlásila prešovská banda WAYD.
ČÍTAŤ VIAC
ATANAS ochutnávka z 'Enitharmon'
Black metalový ATANAS posiela ochutnávku z pripravovaného nového albumu 'Enitharmon' v podobe skladby Veins of the void.
ČÍTAŤ VIAC
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena