NMC - novinka na scéne
Prvý singel predstavila nová partia starych muzikantov z Dolného Kubína - NMC (NEW METAL COLLABORATION). Kapela NMC síce vznikla len nedávno, na nedostatok tvorivosti sa však sťažovať rozhodne nemôže.
ČÍTAŤ VIAC
NO•CONTROL novinka na USB
Bratislavská prudko melodicky metalová banda NO•CONTROL (so známym gitaristom a producentom Jimim Cimbalom) vypustila 08/03/2020 svoj debutový album 'To Svet Nevidel'.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME neprestáva pomáhať
Už po tretíkrát sa trenčianska rocková formácia VOLUME rozhodla pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka charitatívnemu koncertu sa im podarilo vyzbierať 780 € na polohovateľnú posteľ.
ČÍTAŤ VIAC
PATRIARCHA - do Gothoomu koncertná pauza
Stretli sme sa spolu na koncerte 22/02/2020 vo Wake Up klube vo Zvolene. Odohrali vynikajúci set a urobili pre METALSCENA netRADIO veľmi príjemný rozhovor, ktorý vám prezradí viac zo zákulisia tejto partie pochádzajúcej zo Žiaru nad Hronom a blízkeho okolia.
ČÍTAŤ VIAC
RAGE predstavia v Košiciach svoj najnovší album
Keď Peter „Peavy“ Wagner založil ešte v roku 1984 skupinu AVENGER, neskôr premenovanú na RAGE, sotva by stavil zlámaný groš na fakt, že sa ešte v roku 2020 bude túlať po svete s kapelou a nahrávať albumy.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA a NO•CONTROL vyrážajú do Česka
Dve slovenské kapely v piatich českých mestách. Po úspešnom slovenskom turné na jar 2019 sa skupiny SYMFOBIA a NO•CONTROL rozhodli v tejto tradícii pokračovať. Tentokrát sa kapely chystajú do susedného Česka, šnúra dostala názov „Nebuď ovce tour 2020“.
ČÍTAŤ VIAC
CRIPPLED FINGERS vo vojnovej zóne
Armáda štyroch pešiakov z Českej Lípy na vojnovom ťažení s meno CRIPPLED FINGERS predstavila už v novembri 2019 novinku v podobe albumu 'Warzone'.
ČÍTAŤ VIAC
ENEMY po rokoch opäť na scéne
Piešťanská partia, ktorá si hovorí ENEMY sa akoby zázrakom opäť po dlhých rokoch objavila na metalovej scéne, keď minulý rok vydala minialbum 'Fear', nazval som ho mini len preto, ze obsahuje 6 skladieb. Jeho predchodca 'Everywhere' totiž pochádza z roku 1997 a poviem vám to sú už desaťročia dozadu. Ako hovorí textár, bassgitarista a spevák v jednej osobe Bruno Papcun: 'Po dlhej odmlke sme sa rozhodli opäť začať tvoriť nové skladby...nič lepšie sa nám nemohlo prihodiť.'
ČÍTAŤ VIAC
ARAWN a jeho druhý singel
Mostecká smečka ARAWN zverejnila svoj druhý singel s názvom „Pohan“. Forma je spracovaná ako lyric video, ktoré sa k pomelšiemu konceptu skladby veľmi hodí.
ČÍTAŤ VIAC
PAŘÁT - tlačený metal magazin dovŕšil 20 rokov
20 rokov má za sebou český tlačený metal magazín PAŘÁT. Do novej 20-tky nechystá časopis žiadne zmeny. Akékoľvek rozšírenie by znamenalo vyššie finančné nároky.
ČÍTAŤ VIAC
KRUTON 'Šeď strachostánků' - 3 album vychádza 25/01/2020
Avízo nám prišlo z vydavateľstva Support Underground a prinášame vám plné znenie.

Pražská formace, jenž thrash metalový základ kombinuje s melodickými prvky a svoji pomyslnou káru táhne už od roku 2010. V rámci naši spolupráce přinášíme novinkové, v pořadí už třetí studiové album, nazvané 'Šeď strachostánků'.
ČÍTAŤ VIAC
INNER SCREAM nielen vo vysielaní...
Metalcorovú smečku INNER SCREAM z Prievidze už môžete spoznať aj prostredníctvom ich muziky, ktorá bola nasadená do playlistu vysielania METALSCENA netRADIA.
ČÍTAŤ VIAC
SPARK FRESH BLOOD 2019 má svojho víťaza
Bol štvrtok 16/01/2020 a spoločne s Slovak Metal Army (Juraj Haríň) sme ako METALSCENA netRADIO vycestovali do Brna, do klubu Kabinet múz, kde tento večer priebiehalo finále súťaže metalových (CZ/SK) kapiel SPARK FRESH BLOOD 2019.
ČÍTAŤ VIAC
METALINDA objavila novú planétu...
Metalinda už v lete prorocky spievala o planéte TOI 700 d, ktorú vedci z NASA objavili len pred niekoľkými dňami a dokonca poznala aj vzdialenosť, v ktorej sa nachádza. 'Sto svetelných rokov pôjdem za tebou, naša láska, vesmír nekonečných rozmerov, prinesiem ti slnko aj mesiac so zemou na Alfa Centauri,' spieva sa v refréne jej nového hitu.
ČÍTAŤ VIAC
Progresívny LATE už aj s klipom
Bratislavská progresívne metalová partia LATE sa po vydaní debutového singlu 'The Artificial and the Savior' predstavila aj so singlovým klipom ku rovnomennej skladbe.
ČÍTAŤ VIAC
Mobilná aplikacia SK RADIO zaradila nase vysielanie...
Vývojári aplikácií zo spoločnosti Crystalmissions (www.crystalmissions.com) zaradili METALSCENA netRADIO medzi slovenské online radiá vo svojej aplikácii SK RADIO, ktorú si do svojho mobilného zariadenia stiahnete pohodlne aj cez Google Play.
ČÍTAŤ VIAC
MARKED AS AN ENEMY vyměnili zpěváka a posílají do světa nový klip!
Novým videoklipem k písni Through Your Palms se připomíná českobudějovická metalcorová kapela MARKED AS AN ENEMY. Jedná se o první počin po výměně zpěváka v létě 2019, kdy se mikrofonu ujal Radek Polánský (ex UNRAVEL).
ČÍTAŤ VIAC
MOTORBAND má v zostave nové tváre
Historicky a notoricky známa Teplická kapela MOTORBAND má v zostave hneď dve nové tváre. Post gitaristu obsadil Vojta Brázda a kedže má len 25 rokov, výrazne tak omladil celkový vekový priemer bandy. Nie je však jedinou novou postavou v zostave. Bubenícku stoličku totiž obsadil Stanislav Pliska a svojim postojom 'zajatce neberem' by mal byť novou pevnou súčasťou zostavy.
ČÍTAŤ VIAC
VINNIE MOORE - 24. januára 2020 po prvýkrát v Košiciach
Pár dní po Troch kráľoch príde do Collossea ďalší gitarový kráľ. Virtuóznych gitaristov Richie Kotzena, Tony MacAlpina, Simona McBride (Don Airey) a Paula Gilberta, ktorí v tomto klube už hrali doplní ďalší svetový hráč - Vinnie Moore.
ČÍTAŤ VIAC
EPIDEMY aj s klipovou novinkou
Pražská banda EPIDEMY, ktorá to ťahá metalovými cestami už celých 14 rokov sa odtrhla a po 4-ročnom mlčaní prichádza s klipovým singlom 'Apokalipsa'.
ČÍTAŤ VIAC
THE RISING SIGN je súčasťou vysielania
Dolnokubínska partia rockerov THE RISING SIGN sa stala súčasťou playlistu METALSCENA netRADIA. V novembri 2019 totiž vydala pod rakúskym vydavateľstvom Mai Lei Bel album 'Fragments', ktorý si to svojou hudobnou pestrosťou, bohatosťou a nápadmi určite zaslúži.
ČÍTAŤ VIAC
Nové video od šialencov ELYSIUM
Energická a veľmi aktívna banda ELYSIUM z Týnce nad Labem práve vypustila nový klip so skladbou Dreaming About The End z aktuálneho albumu „The Path Of No Return“, ktorý vydali v júni 2019.
ČÍTAŤ VIAC
CROUCH - prvý singel k novému albumu
Lokiman svoje pocity k pripravovanej novinke opisuje nasledovne: „Druhé album je pro nás v partě CROUCH určitě krokem vpřed. Jak po stránce hudební, tak i myšlenkami a názory. To co žijeme a prožíváme, vkládáme do songů. Je to s převeliké míry Bormannova zásluha jak songy zní a o čem pojednávají texty. Všichni cítíme, že nám to dává energii a sílu. Je to pro nás jistá svoboda a uvolnění. A to bychom přáli i lidem, kterým se to dostane do rukou, uší i mozku.“
ČÍTAŤ VIAC
Novoročný pozdrav od SIGNUM REGIS
Ako vianočný darček a podctu André Matosovi, vynikajúcemu spevákovi kapely ANGRA, ktorý nás všetkých náhle opustil, predstavila partia SIGNUM REGIS nové video 'Stand Away' (ANGRA cover).
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME predstavuje novinku cez video singel
Nový klip, ktorý vyšiel v adventnom období, je už druhou ochutnávkou z pripravovaného albumu. Po videu k piesni 'Všetko raz prebolí' sa skupina rozhodla natáčať v interiéri.
ČÍTAŤ VIAC
SYMPHONITY s novým singlom
Česko - Slovensko medzinárodná banda SYMPHONITY prichádza do hudobných vôd s novým nadupaným singlom 'Marco Polo (part 2): Crimson sil'. Hudbu pripravil Libor Křivák a s textom sa pohrala dvojica Mayo Petranin a Petr Vysloužil.
ČÍTAŤ VIAC
SMAnewspaper zhltol METALSCENAzine
Poniektorí ste si už všimli a pre iných skúsim vysvetliť alebo oznámiť. METALSCENAzine sa stal súčasťou projektu SLOVAL METAL ARMY - Československé metalové noviny.
ČÍTAŤ VIAC
METALINDA zásadne proti Dobe umelohmotnej
Peter Sámel nemá rád silikónové prsia!
„Všetko dobré bolo, rockenrol aj jazz, dám si kilo hmoty umeliny dnes...“spieva legendárna METALINDA vo svojom najnovšom klipe ku skladbe Doba umelohmotná, pochádzajúcej z ich najnovšieho albumu 'Moja hviezda žije'. Do úvodu si muzikanti požičali známu scénku z kultového českého filmu Pelíšky:„Pozor, to nejsou obyčejné lžičky. To jsou lžičky z umělé hmoty. Lehké, ohebné, pružné. To jsou lžičky, které vyvinuli výzkumníci z NDR. Víte?,“ chváli sa Miroslav Donutil lyžičkami výskumníkov z východného Nemecka.
ČÍTAŤ VIAC
DEMONIC-EYED - projekt Luboshia (MÄSO)
Nový projekt skúseného metalového hudobníka dostal názov DEMONIC-EYED. Čakajte ostré riffy, úderné songy a kvalitné texty s posolstvom. Ruku na srdce, kto v slovenských metalových kruhoch by nepoznal legendárnu zvolenskú trojicu MÄSO? Kapela v súčasnosti neprodukuje, no bez muziky to už nevydržal gitarista a spevák Luboshio.
ČÍTAŤ VIAC
Female Metal Voices Tour 2019
DO KOŠÍC SA CHYSTÁ PÄŤ METALOVÝCH SIRÉN
Dokopy sa dalo päť kapiel z piatich krajín hrajúcich päť rôznych štýlov metalu, aby spolu vyrazilo na dvojtýždňové turné Európou. Počas šnúry výstižne nazvanej Female Metal Voices Tour 2019 si na prelome novembra a decembra zahrajú vo Švajčiarsku, Nemecku, Holandsku, Veľkej Británii, Belgicku, Čechách, Maďarsku, Rumunsku, Taliansku a neobídu ani Slovensko. Svoj jediný koncert u nás odohrajú v klube Collosseum vo štvrtok 12. decembra 2019.
ČÍTAŤ VIAC
Elektronická verzia roku 2019
METALSCENAzine uvolňuje paierové vydania, ktoré vyšli v roku 2019 v elektronickej PDF forme.
ČÍTAŤ VIAC
CUTTING EDGE ...novinka 'Of Mind Decay'
Domáca scéna stále ponúka nové a nové albumy a je výborné, že tie dosahujú čoraz lepšiu úroveň. Bratislavčania CUTTING EDGE sú jednou z kapiel, ktoré proste chcú…
ČÍTAŤ VIAC
THE GANG a ich Let's Get High Together v klipe
22/oktobra/2019 vypustila bratislavská formácia THE GANG klip ku skladbe Let`s Get Hight Together k rovnako pemenovanému druhému albumu.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA s novým smutným klipom
Dej nového videoklipu je zasadený do obdobia prvej svetovej vojny.
ČÍTAŤ VIAC
30/11/2019 Collosseum Club Košice
Odporúčame podujatie...
ČÍTAŤ VIAC
Dvojka od Horror Punku THE KARNSTEINS
Slovenská horror punková kapela THE KARNSTEINS (pôvodne slovensko-talianska) po roku práve vydáva u MARS GROUP nový album.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN s novým lyric videom Fight For Love
SEBASTIEN vypustil zbrusu nové lyric video k songu 'Fight For Love' z letošního digitálně vydaného EP 'Behind The World'(Pride&Joy Music, 2019).
ČÍTAŤ VIAC
SIGNUM REGIS - nový singel s novým spevákom
Senecký powermetalový SIGNUM REGIS opäť prekvapuje, keď hlási ukončenú prácu na novom albume, z ktorého ponúka prvý singel v podobe lyrics videa a podstatná novinka je obsadenie nového speváka v kapele.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME - Všetko raz prebolí - singel
Všetko raz prebolí je názov nového počinu z dielne trenčianskej rockovej skupiny Volume, ku ktorému už stihol uzrieť svetlo sveta aj videoklip. Ten sa počas najbližších dní objaví aj na stránkach Rádia Anténa Rock. Singlom kapela zároveň pokrstila svoje nové štúdio, ktoré plánuje zapožičiavať mladým hudobníkom a pomáhať im tak nahrávať vlastné piesne.
ČÍTAŤ VIAC
ETTERNA dobýva Rusko
ETTERNA vyráža do Ruska v stredu 15. mája 2019, smer Petrohrad, neskôr Moskva, kde sa predstaví po boku fínskej kapely BATTLE BEAST.
ČÍTAŤ VIAC
WAYD oslavuje 25 rokov
Po dvoch rokoch na na portal bandzone.cz prihlásila prešovská banda WAYD.
ČÍTAŤ VIAC
ATANAS ochutnávka z 'Enitharmon'
Black metalový ATANAS posiela ochutnávku z pripravovaného nového albumu 'Enitharmon' v podobe skladby Veins of the void.
ČÍTAŤ VIAC
EP 'AEcoustic' od ALTER EGO je na svete
Prešovský hardrockeri ALTER EGO pred pár dňami prišli na trh s novým EP albumom 'AEcoustic'.
ČÍTAŤ VIAC
RUST2DUST - novinka 'Raz To Dáš'
Metalová úderka z Bratislavy RUST2DUST predstavila singlovú novinku 'Raz To Dáš'.
ČÍTAŤ VIAC
Aktívny aj zvolenský RECONCERN
Progresivne metalová inštrumentálna banda RECONCERN, ktorá sa minuly rok predstavila svojim debutovým albumom 'Time-Lapse Fusion' je aktívna, čo potvrdzuje aj svojim koncertným ťažením.
ČÍTAŤ VIAC
SIX FEET UNDER za kopcom
V rámci 'EASTER IN HELL tour 2019' sa Chris Burnes a jeho SIX FEET UNDER vracajú do Českej Republiky a pri tejto príležitosti sa im podarí vystúpiť v najvýchodnejšom klube Česka!
ČÍTAŤ VIAC
ALL FOR ONE pre Klárku
Začína sa stávať tradíciou, že vo Svrčinovci banda IMMERSION organizuje každý rok benefičnú akciu ALL FOR ONE.
ČÍTAŤ VIAC
Rocková Maturita 3 - spustená registrácia
Práve odštartoval 3.ročník najväčšej slovenskej súťaže kapiel Rocková Maturita - Garage Awards 2019. Talentované kapely sa určite majú načo tešiť. Organizátor súťaže Slovenské hudobné fórum, o.z. sa rozhodol posunúť latku ešte ďalej a prekonať predošlé veľmi úspešné ročníky. Tento ročník bude organizátor vyhľadávať aj nové, netradičné partnerstvá za účelom spájania slovenskej hudobnej scény a búrania žánrových predsudkov.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME má nový LIVECLIP Ku Hviezdam
VOLUME sa lúčia s ďalšou zo svojich kapitol
Slovenská hard-rocková formácia VOLUME z Trenčína vydala ďalší videoklip k piesni s názvom KU HVIEZDAM. Ide o novinku z ich v poradí štvrtého albumu PRAVÁ TVÁR. Nový videoklip uzrel svetlo sveta začiatkom marca a je zároveň bodkou za ich ďalšou kapitolou.
ČÍTAŤ VIAC
STERCORE nominácia medzi 25 naj kapiel sveta
Zdá sa to neuveriteľné, ale prievidzská banda STERCORE bola nominovaná v projekte NEXT GENERATION medzi 25 najlepších metalových kapiel sveta. Toto hodnotenie každoročne pripravuje spoločnosť IMPERICON.
ČÍTAŤ VIAC
Singlová novinka od ASENTH
Bratislavský alternatívne metalový ASENTH na svoj bandzonový profil nahodil klipovú a zároveň singlovú novinku v podobe skladby Prepojení.
ČÍTAŤ VIAC
Zmeny u SCARLET WINGS
Zmenu v zostave hlási aj metalová žilinská banda SCARLET WINGS.
ČÍTAŤ VIAC
Debut prináša aj MARTUROS
Metalová banda z Prievidze MARTUROS vydala 08/02/2019 debutovú novinku 'Nameless'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - nový album, nový vietor do plachiet
Slovenská symfonická kapela SYMFOBIA má pred sebou hektické obdobie. O pár dní vydá nový album, ktorý pokrstí a čaká ju jarné turné po slovenských kluboch.
ČÍTAŤ VIAC
Semifinalisti Wacken•Metal•Battle Slovakia 2019 sú známi
Hlasovanie v nultom kole aktuálneho ročníka vo Wacken Metal Battle Slovakia je uzavreté. Porota vybrala semifinalistov.
ČÍTAŤ VIAC
SEBASTIEN (CZ) s novým EP a sprievodným klipom
A JE TO TU! Podívejte se na naše zbrusu nové video k titulní písni aktuálně vydaného čtyřskladbového EP „Behind The World“, na kterém si s námi zahostoval Yannis Papadopoulos z BEAST IN BLACK a které vyšlo pouze v digitální podobě. Děkujeme za podporu.
ČÍTAŤ VIAC
POETRY IN TELEGRAMS zverejnil bubeníka novej nahrávky
Johny Štefeček, slovenský zastrešovateľ medzinárodného minimalistického hudobného projektu POETRY IN TELEGRAMS odhalil post bubeníka v najnovšej nahrávke, ktorá uzrie svetlo sveta už za pár dní. Je ním Marco Minnemann (GER/USA).
ČÍTAŤ VIAC
Trenčiansky PROGLAS prichádza s novinkou
'HerrEthik' je názov nového albumu, ktorý 31/10/2018 PROGLAS oficiálne vypustí na metalovú scénu.
ČÍTAŤ VIAC
VOLUME prináša nový klip ku skladbe 'Prisahám'
Trenčianska partia VOLUME zverejnila nový hraný a možem povedať, že vydarený klip ku skladbe 'Prisahám' z ich posledného albumu 'Pravá Tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
LUNATIC GODS s novým, hviezdnym klipom
Stará martinská banda LUNATIC GODS predstavuje nový videoklip ku piesni „Zabudli sme dýchať“ od režiséra, ktorý spolupracoval aj s MACHINE HEAD. Skladba „Zabudli sme dýchať“ z albumu Turiec dostala výpravný a hraný videoklip, ktorému nádych minulosti dodal český režisér Mejla Basel.
ČÍTAŤ VIAC
PIGLAYZ - nová Hard And Heavy muzika na scéne
V lete 2018 som objavil informáciu o novej kapele, ktorá sa derie na svetlo. Ale tá formácia nie je až taká nová. Ak vám niečo hovorí meno Alek Malo (ex HEMATIT, ex DOLLY BOOSTER), budete v tom mať jasnejšie. Skôr ide o novú muziku z Alekovej dielne.
ČÍTAŤ VIAC
BLACK LIGHT v lete vydali svoj druhý album 'Privilege Of Choice' a končia
Košický thrasheri BLACK LIGHT vydali vo vlastnej režií druhý album 'Privilege Of Choice', dva roky po debute 'Name of the On', ktorý vyšiel pod vydavateľstvom Support Underground. Novinka vychádza v limitovanej edícii a na trh sa dostáva len málo kusov.
ČÍTAŤ VIAC
RADIO METALSCENA končí svoje vysielanie...
Testovaciu prevádzku Radia METALSCENA sme sa rozhodli ukončiť 25/10/2018. Vyskúšali sme si možnosť vysielať výhradne slovenskú Hard And Heavy muziku. Bola to super skúsenosť a veríme, že sa vysielanie páčilo, ale rozhodli sme sa toto internetové vysielanie ukončiť.
ČÍTAŤ VIAC
NIGHTTEENSEVENTIES a 90 roky v druhom klipe
Hudba deväťdesiatych rokov ovplyvnila jednu celú generáciu. To isté si zrejme povedali aj členovia myjavskej kapely NIGHTEENSEVENTIES, keď vymýšľali scenár k svojmu druhému videoklipu. Skupina je pomerne čerstvým hráčom na slovenskom hudobnom poli, preto ide ešte len o ich druhý klip. Ten prvý s názvom 'BreatheClosely' šliapal na päty temnejším myšlienkam, avšak v novinke 'About A Man' chalani nešetrili farbami.
ČÍTAŤ VIAC
AKNE Productions a kopec extrémnej muziky
Aj v roku 2018 sa AKNE Productions prezentuje kopou extrémnej muziky pre všetkých extrémnych poslucháčov. Niektoré vydania sa určite nedajú zohnať nikde inde a tak neváhajte kontaktovať tohto vydavateľa priamo na jeho mail adrese: akneproductions@hotmail.com
ČÍTAŤ VIAC
TOHC FEST MUSIC aj tento rok na Duchonke/Prašice (okr. Topoľčany)...
Za TOHC festom stojí kapela TRUE REASON, ktorá dnes aj s pomocou mesta Topoľčany a občianskeho združenia TOHC music style, organizuje už 4. ročník undergroundového festivalu, ktorý slúži hlavne na podporu lokálnej scény a utužovanie undergroundu v topoľčianskom okrese, ktorý je bohatý na kapely tvrdšieho štýlu ako hardcore, metal, punk, alternativny rock a podobne.
ČÍTAŤ VIAC
SEVEN PAINFUL bez gitary a spevu
Bubeník Oťap KOZZY kapely SEVEN PAINFUL to nechce zabaliť. Kapela ostala bez obsadených postov gitaristu a speváka, ktorých sa teraz snaží nájsť medzi vami.
ČÍTAŤ VIAC
Nový klip SIGNATURE a tretie miesto o kapelu Ružinova
Hard Rock kapela SIGNATURE, o ktorej som už dlhšie nepočul, predstavila na začiatku mája svoj nový videoklip ku skladbe 'Už musím ísť'.
ČÍTAŤ VIAC
Celé nové EP od ME AGAINST ALL na YT
Nový EP materál od ME AGAINST ALL 'Live Short And Suffer' si môžete vypočuť komplet na platforme YouTube, kde sa ním kapela prezentuje. Ide o nadupanú Punk, Hard a Metal Core muziku. EP obsahuje 6 skladieb, ktoré sa vás budú snažiť vytrhnúť zo stoličky.
ČÍTAŤ VIAC
Nové webové stránky kapely SHARZALL
Novú 'pekelnú' stránku avizuje na svojom FB profile bratislavský SHARZALL. Po viacmesačnej odmlke je to novinka, ktorá naznačuje aktivitu kapely. Veríme, že webka prinesie aj novinky ohladne diania v bande... ...viac sa možno dozvieme čoskoro.
ČÍTAŤ VIAC
EUFORY stúpa 'Higher And Higher'
Martnská Power Metal banda EUFORY 13/04/2018 predstavila a oficiálne pokrstila svoju albumovú novinku 'Higher And Higher' v domácom klube MLYN vo Vrútkach.
ČÍTAŤ VIAC
ASENTH - nový klipový singel
Po viac ako roku sa bratislavský ASENTH vracia na scénu, keď 25/03/2018 zverejnil na youtube novinkový klip ku skladbe 'Spávny čas'.
ČÍTAŤ VIAC
SYMFOBIA - slovenský silný odkaz
Nitrianska formácia SYMFOBIA zverejnila prvú skladbu naspievanú v rodnej slovenčine. Pieseň má naozaj silný odkaz.
ČÍTAŤ VIAC
Ronnieho novinka - DREAM PATROL
Novinkou na slovenskej Hard And Heavy scéne je určite projekt DREAM PATROL. Bassgitaristu Ronnieho Koniga poznáme z viacerých úspešných, ale hlavne nadupaných kapiel, ktoré Slovenskom otriasli. Spomeňme napr. kapely VINDEX, TRIGGER, SYMPHONITY alebo SIGNUM REGIS.
ČÍTAŤ VIAC
WASTED STRINGS - video ku skladbe 'Killer'
Žilina ukrýva malý poklad v podobe dievčenskej bandy WASTED STRINGS, ktorá je v súčasnosti aktívnou kapelou hlavne na koncertných pódiách.
ČÍTAŤ VIAC
'Materia' - nový materiál od DARCHAIC
Štvrtý album bandy DARCHAIC z Galanty je vonku, prekvapivo silný, tvrdo Thrashový a silno Deathový.
ČÍTAŤ VIAC
RAMCHAT na turné k 'Nepočaria!'
Martinský RAMCHAT odohrá klubové turné k novému albumu 'Nepočaria!'. Prvá akcia sa odohrá v Púchove v piatok 16.03.2018 spolu s kapelami TOTAL HOSPITAL a BREATH OF DEATH.
ČÍTAŤ VIAC
Nový 'Wild Wind' zavial od Daniela Sárkányho
Mladý sólový muzikant venujúci sa svojej zaujímavej muzike á la Psychadelic Rock 70 až 80-rokov poslal svoju novinku aj k nám do redakcie magazínu a rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
HEAD2DOWN s '3|Orion' na scénu
Na portaly 'valhalla.sk' som našiel pre mňa dosiaľ neznámu nu-metalovú partu HEAD2DOWN a poviem pravdu, nechal som sa uniesť.
ČÍTAŤ VIAC
Pravá tvár bandy VOLUME
Pravou tvárou trenčianskej partie VOLUME je úplne nový pritvrdený celkový Sound ich muziky. Potvrdil nám to ich nový album, plný Hard až Metal skladieb, ktorý dostal názov práve 'Pravá tvár'.
ČÍTAŤ VIAC
ATMOSFERIK s horúcou novinkou
'Zranená pýcha' je baladicky ladená horúca novinka bratislavskej kapely ATMOSFERIK, ktorú sme pridali do knižnice skladieb Rádia METALSCENA.
ČÍTAŤ VIAC
VIVETRAY - nasadená novinka
Chalani zo Serede, veľmi zaujali svojou Hard Rock tvorbou určite nielen mňa osobne.
ČÍTAŤ VIAC
CALIBER X - novinkový cover
Chalani z Nižnej priniesli na platformu youtube novinku v podobe textového klipu. Ide o cover verziu známej skladby skupiny MODUS 'Keď sa raz oči dohodnú'.
ČÍTAŤ VIAC
Spustené RADIO METALSCENA
Oficiálne spustené Radio METALSCENA 01/03/2018 ako podpora výhradne 'slovenskej Hard And Heavy muziky'...
ČÍTAŤ VIAC
LIGUID BOOGIE ROLL na NEW BREATH TOUR 2018
Slovenský gitarista Palo Chodelka so svojou kapelou LIQUID BOOGIE ROLL vyrazil na česko-slovenské turné NEW BREATH TOUR 2018.
ČÍTAŤ VIAC
MIDNIGHT SCREAM - Dark Blood (2017)
Pre mňa dlho očakávaný album. Doslova som sa nevedel dočkať kedy si ho budem môcť vypočuť ako celkovú kompletku. Zhltol som ho ako malinu a nejako nemám dosť.
ČÍTAŤ VIAC
SHARZALL - Nové gitarové posty
Novinky hlásia bratislavský gothic metalový SHARZALL. Na gitarových miestach pribudli nové mená.
ČÍTAŤ VIAC
THE LAST DAYS OF JESUS - nový album ..The Last Circus.. (8 ročná príprava)
Bratislavská banda THE LAST DAYS OF JESUS má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Novinka nesie názov ..The Last Circus.. a je plný smutných hitov aj šialených šansónov.
ČÍTAŤ VIAC
EDITOR - nový ..Old School.. je vonku
4. mája 2017 nastal v histórii kapely EDITOR ďalší deň D, vyšiel jej pod domácim vydavateľstvom Slovak Metal Army v poradí 8 radový album, ktorým sa martinská metalová stálica vrátila ku svojim koreňom.
ČÍTAŤ VIAC
DEHYDRATED - nastupujú do štúdia
Štúdio v Piano Clube v Trenčíne sa na chvíľu ponorí do nahrávania nového materálu jednej starej piešťanskej death kapely DEHYDRATED.
ČÍTAŤ VIAC