METALSCENAzine 01 - GUZZLE BOOZE

V Banskej Bystrici sa za posledných pár rokov roztrhlo vrece s thrash metalom. Začalo to asi kapelou ANSTRATUS, pokračovalo kapelou ACID FORCE a DEATH SENTENCE a teraz je tu ďalšia formácia, ktorá si hovorí GUZZLE BOOZE. Ide o veľmi kvalitné formácie a pre mňa osobne je thrash metal dosť dominantná odnoš metalu a preto ma to patrične teší. Som si istý, že tieto kapely spoločne niečo spája, vždy sa v každej objaví nejaký muzikant, ktorý pôsobí alebo pôsobil v predošlej, ale mám v tom trochu chaos. Keďže GUZZLE BOOZE sa v tejto chvíli prezentuje novým EP albumom „Maniacs“, bolo by dobré sa na pár vecí opýtať.

Ako to teda vlastne s tou thrash metal muzikou v Banskej Bystrici je? Prečo je tu zrazu viac mladých thrash kapiel, v ktorých sa objavujú niektorí muzikanti spoločne?

Ako sa už spomenulo, začalo to všetko pri kapele ANSTRATUS. Všetci sme sa dostávali, už ako mladí, k svojím nástrojom a postupne sme sa začali formovať. Každý hudobník chce skúsiť šťastie a chce hrať pred ľuďmi. Práve to je naše poslanie. Všetci sme sa medzi sebou poznali a nakoniec sme dostali šancu sformovať ACID FORCE. Nakoniec Feky bol vždy sám sebe pánom a chcel hrávať niečo iné, čo podnietilo vznik práve GUZZLE BOOZE. Miešali sme sa spolu každý s každým, lebo nikdy neviete čo z toho vznikne. V Banskej Bystrici je neuveriteľne veľa skvelých hudobníkov, ktorý si zaslúžia, aby ich bolo počuť. Thrash metal je dravý a besný a vypotíš pri ňom aj posledné kvapky krvi a presne to my potrebujeme. Aj pre toto sme si tento žáner vybrali. Sme generácia, ktorá by mala prebrať štafetu a držať pri živote to, čo bolo na tejto muzike najlepšie.

GUZZLE BOOZE prišlo na slovenský metalový trh po krátkej existencii s EP albumom „Maniacs“, na ktorom sa predstavuje s veľmi dobre znejúcimi thrash songami a konečne nastal progres a nejde len starú školu ako v prípade niektorých vyššie spomenutých bánd, ale objavujú sa v skladbách zaujímavé progresívne prvky. Čo predchádzalo tomuto vydaniu a čo od neho očakávate?

Je pravda že na očiach sme veľmi krátko, no pravda je aj tá, že celá existencia GUZZLE BOOZE sa varila pod pokrievkou už dlho. Museli by sme sa vrátiť zhruba do roku 2013. Vtedy sme napísali song „I Wanna See Your Death“ alebo „Society Overdose“. Potom však prišiel ACID FORCE a naša tvorba ostala ležať ľadom. No nakoniec sme sa vrátili k svojim veciam a nechali ich vykypieť v podobe spomínaného EP „Maniacs“. Zámerne sme chceli spraviť niečo úplne odlišné od ACID FORCE. Hlavne kvôli tomu, že sme nikdy neskladali tie typické old school thrash vecičky. Na to nech sú tu iní. Chceme ísť svojou cestou a nechávame si otvorené dvere aj inam. Škatuľkovať sa na osemdesiate roky nie je náš štýl. Čo sa týka tých progresívnych prvkov, za to môže náš bassák Maňo. Song „Trapped In Hell“ je jeho dielo, ktoré si chalani prispôsobili do tej thrashovej verzie. Maňo je viac priklonený k death metalu a k progresívnejším kapelám. Preto sú naše veci takto netradične okorenené.

...viac sa dočítate v pripravovanom vydani METALSCENAzine 01

albbert

28.02.2019 23:52 (86x)