METALSCENAzine 01 - ETTERNA

V podstate veľmi mladá prešovská kapela ETTERNA, ktorá vznikla v roku 2016 má na svojom konte debutový album „Chaotic“ (2018), ktorý im vyšiel pod lotyšským vydavateľstvom Sliptrick Records. Čo vydaniu predchádzalo a čo všetko sa snaží kapela robiť pre propagáciu svojho diela...

Progresívny melodic metal nie je v našich končinách až tak rozšíreným žánrom. Skôr by som povedal, že je to u nás pole neorané. Prečo práve tento typ muziky, čo vás vedie k hľadaniu melodiky v metalových vodách?

Stále hovoríme, že tento typ muziky vyšiel na povrch prirodzene, keďže každý z nás má iné hudobné vzory. Je to akýsi kompromis toho, čo chceme osobitne v muzike robiť. Za melodikou ideme vedome, pretože tak máme možnosť byť blízko nielen
k metalistom, ale aj k ľuďom, ktorí nimi vyslovene nie sú.

Ako kapela ETTERNA fungujete od roku 2016 a za dva roky sa vám podarilo vydať plnohodnotný debutový album „Chaotic“ pod vydavateľstvom Sliptrick Records. Čo všetko sa muselo za dva roky v kapele udiať, aby sa nápady premenili na skladby, aby ich banda dostatočne naskúšala, v štúdiu nahrala a nakoniec aj vydala?

Najprv musela nastať základná otázka už v začiatkoch a to konkrétne, či chce každý z nás robiť hudbu naplno. Bez toho by to celé nemalo zmysel. Vymýšľanie skladieb bolo tou najpríjemnejšou záležitosťou, skúšanie už bolo zložitejšie. Predsa, je nás 5 a spraviť kompromis v každej veci nie je úplne jednoduché, no nakoniec sme to zvládli. Nahrávali sme priebežne – keď sme mali vymyslené 2-3 skladby išli sme to nahrať. Po nahratí poslednej sme sa ešte raz v štúdiu stretli aby sme si ujasnili celkový zvuk nahrávky. Hľadanie vydavateľstva už bola robota, ktorá išla mimo hudbu, ale venovali sme sa tomu rovnako intenzívne.

...viac sa dočítate v pripravovanom vydani METALSCENAzine 01

albbert

01.03.2019 15:17 (86x)