METALSCENAzine 01 - LUNATIC GODS

Aktuálny a vynikajúci album „Turiec“ propagovali LUNATIC GODS na miniturné so SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Porozprával som sa o ňom s gitaristom Ľuboslavom.

Aktuálny album „Turiec“ je medzi fanúšikmi a kritikmi už niekoľko mesiacov. Aké máte naň ohlasy z oboch táborov?

Zdravím ťa. Človeče, fakt paráda. Zatiaľ sú ohlasy na náš nový album priam skvelé. V českom metalovom magazíne Pařát sme dokonca v zahraničnej konkurencii obstáli ako nikdy predtým a skončili v celkovom bodovaní na 3. mieste rovno za AT THE GATES a za nami náš milovaný IHSAHN (smiech). Ja viem, nič to neznamená, samozrejme, ale človek sa aspoň pousmeje a na pár sekúnd si urobí radosť.
K výšinám IHSAHNA alebo DIMMU BORGIR samozrejme nesiahame. Sme nohami pevne na zemi, ale potešilo náš to. Aj ohlasy od fanúšikov sú zatiaľ teda vážne úžasné. Všetkým, ktorí si našli chvíľu na pár viet pre nás a naozaj dali albumu čas a napočúvali ho, by som sa chcel touto cestou ešte raz za celú kapelu poďakovať! Ženiete nás ďalej!

Tie ohlasy sú naozaj parádne a musím napísať, že úplne oprávnene. Prvé čo fanúšikom udrie do očí, je absolútne krásny booklet. A keď v ňom začne listovať, prezerať nádherné fotky, čítať texty, započúva sa do hudby. Jednoducho ho pohltí váš kraj Turiec. Na Slovensku je naozaj neobvyklé prísť s takýmto nesmierne krásnym bookletom. Prezraď nám, kto je autorom fotiek a hlavne, koho to bol nápad?

Veľké dík, naozaj som rád, že ťa kniha oslovila. Autorom všetkých fotiek je náš tympánista a perkusionista Janík. On je taký náš metalový dobrodruh „turista-anarchista“ (smiech). Keď má v práci dopracované, vydáva sa na potulky Veľkou i Malou Fatrou, pokojne prespí v lese či na Kriváni. Len tak bez spacáku, bez prípravy a všetku tú nádheru si dokumentuje. Ako on sám hovorieva „Turiec je krásny kraj, od meandrov rieky až po vrchol Kriváňa, pre každého fotografa to môže byť celoživotný námet“. A práve táto jeho záľuba a všetky tie jeho nádherné, priam až impresionistické fotky „pocitovky“, ale tiež Jankov slobodný prístup k životu a dobro, čo z tohto chalana vychádza, mi vnukli myšlienku obohatiť našu muziku o ďalší rozmer. Sťa by vtiahnuť poslucháča priamo do scenérií, ktoré boli pre nové riffy a melódie inšpiráciou, ba niekedy v knihe objavíš aj miesta, kde dokonca celé nové piesne vznikali… Vydanie každého nového albumu je pre mňa ako aj celú kapelu veľkým sviatkom a preto sa vždy snažíme túto udalosť ešte niečím obohatiť. A myslím si, že práve toto naša fotokniha splnila. Našu novú hudbu hodnotne dopĺňa a skvelo sprostredkúva pocity, ktoré sme pri tvorbe piesní mali a je tiež symbolickou pozvánkou na potulky rodným krajom kapely. Kúsok fatranskej prírody, ktorý navždy ostane u vás doma…, a snáď niekoho na potulky našim turčianskym krasom naozaj aj navnadí.

...viac sa dočítate v pripravovanom vydani METALSCENAzine 01

Rozhovor sme pripravili v spolupraci s portalom www.valhalla.sk
Rozpraval sa Stanislav „Stillborn“ Černák
Foto: Luss Obscene

01.03.2019 23:11 (101x)