METALSCENAzine 01 - MARTUROS

Písal sa rok 2015 a ešte o tom ani škorce neškriekali, ale v Prievidzi sa rodilo zoskupenie, ktoré o tri roky neskôr vyradzilo ľudom poistky v podobe toho najpriamočiarejšieho heavy metalu 80 a 90-tych rokov, aké sme tu asi mali a to ešte okorenené veľmi záhadným spevom dámy menom Maggee Marturos.

A podľa dámy si banda hovorí MARTUROS a v rukách držia svoj debutový album „Nemeless“. Ale asi budeme musieť isť pekne od začiatku.

Zakladatelia tohoto mladého spolu boli teda v roku 2015 Maggee (spev) a Matúš (pôvodne gitara, dnes na poste bubeníka) a trochu neskôr sa k nim pridal Roman (gitara) a v auguste 2016 aj Juraj (bass gitara). Od marca roku 2017 potom kompletnú a tiež terajšiu zostavu ešte doplnil Aďo (gitara). Po tvrdej robote a tvorbe skladieb a koncertného programu sa kapela prvýkrát postavila na pódium 19. novembra 2016 v Rock Choppers Clube v Handlovej. Za zmienku asi bude stáť, že tento koncert a ešte aj ďalšie dva nasledujúce v Banskej Bystrici a v Žiline odohrala kapela s externými bubeníkmi. V apríli 2017 sa však už banda postavila na pódium v plnej terajšej zostave a teda oficiálne prvým koncertom by mal byť aprílový koncert v Kanianke. Prešlo niečo viac ako rok a MARTUROS si zahral za svoju kariéru také koncerty, ako support Marca Mendozu (THIN LIZZI, WHITESNAKE, THE DEAD DAISES), support talianskej formácie DRAGON-
HAMMER, či festival ROCKFEST Nitrianske Rudno v roku 2017 a 2018.

...viac sa dočítate v pripravovanom vydani METALSCENAzine 01

albbert

02.03.2019 23:39 (109x)