LANDLESS - METALSCENAzine 02/2019

Osobne som túto žilinskú bandu objavil na semifinálovom kole „Wacken Metal Battle“ v Bratislave ešte v roku 2017. Ich výkon bol pre mňa natoľko silný, že som si v ten večer hovoril, že táto partia moderného post hardcoru mala bezpochýb vyhrať. Z pódia sa na mňa sypalo asi najviac hudobnej energie a bol som očarený pódiovým pohybom a ľahkosťou prevedenia náročného hudobného žánru. V týchto dňoch sa kapela prezentuje novým klipovým singlom Blooming Mind a avizuje vydanie EP nahrávky „Moonflower“, ktorá by sa mala objaviť koncom mája pod americkou značkou Famined Records.

Už sú to nejaké dva roky, čo som si vás bol osobne pozrieť na semifinále Wacken Metal Battle v Bratislave. Určite sa toho viac v kapele zmenilo, takže čo máte okolo LANDLESS nové?

Čau! V prvom rade ďakujeme za možnosť odprezentovať sa v tomto rozhovore! Áno, za posledné dva roky nastalo veľa zmien. Za najvýraznejšie považujeme zmenu dvoch členov kapely a to bassgitaristu a bubeníka. Taktiež podpísanie zmluvy s americkým hudobným vydavateľstvom Famined Records a s americkou PR agentúrou a nahratie nášho nového EP „Moonflower“, ktoré vyjde 24. mája 2019. Samozrejme, nemožno nespomenúť náš nový videoklip ku piesni Blooming Mind, ktorý vyšiel na populárnom YouTube pod channelom „Dreambound“.

Nový singel a klip Blooming Mind naozaj prekvapil a zaujal, možno ste málinko energicky poľavili, ale zase nie natoľko, aby som si povedal, že to už nie je LANDLESS. Čo teda môžeme očakávať od nového EP materiálu, ktorý by ste mali vypustiť von koncom mája 2019?

Čo sa týka nového singlu, vsadili sme viac na melodické pasáže a spevové linky. Vo všeobecnosti sa snažíme stále vyvíjať a nestagnovať. Dnešná hudobná scéna a trend si to jednoducho vyžaduje. Na novom EP je snaha kombinovať ako melodické pasáže, tak aj agresívnejšie časti. Môžeme prezradiť, že na EP budú aj dve jemnejšie skladby. Snažíme sa, aby sa z LANDLESS nevytratila technickosť, čo je pre nás dosť podstatné. Takisto nemáme vôbec v úmysle poľaviť z agresivity a energickosti, ktorá sa väčšine našich fanúšikov veľmi páči. Stále je tu snaha posúvať našu pódiovú show na vyšší level.

Celý rozhovor si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu METALSCENAzine 02/2019.
albbert

26.05.2019 15:08 (107x)