SYMFOBIA - METALSCENA 02/2019

Kapela SYMFOBIA iba prednedávnom vydala a pokrstila nový album „Smog Of Tomorrow“. Okrem toho začala slovenské turné spoločne s kapelou NO CONTROL, v ktorej pôsobí aj krstný otec nového albumu Jimi Cimbala. Speváčka Erika Strečková si aj napriek tomu našla čas a odpovedala na otázky portálu ROCKER.sk.

Prednedávnom ste vydali svoj druhý štúdiový album. Ten je skutočne vydarený, ale prečo sme naň museli čakať až štyri roky?

Prvé dva roky sme sa snažili hlavne čo najviac koncertovať a predstaviť sa čo najširšiemu publiku. Posledné dva roky sme popri koncertovaní pracovali na CD a usilovali sme sa, aby bolo naozaj v čo najväčšej kvalite. Treba povedať, že všetci sme zamestnaní, polovica z nás živí rodiny, bubeník Viliam chodí na vysokú školu. Čiže dať dokopy sedem ľudí na skúšky a na nahrávanie nie je až také ľahké. Snažíme sa to robiť čo najlepšie, ako sa dá, ale naháňať sa za niečím, len aby to bolo čo najrýchlejšie, nie je náš štýl.

Vaša novinka sa oproti debutu výrazne tematicky líši. Ak sa nemýlim, textár aj autor obalu sa nemenili. Bolo vašou iniciatívou posunúť sa k vážnejším témam? Prečo tento posun?

Na obidvoch albumoch sa zaoberáme morálnymi hodnotami. Ten prvý album bol skôr o problémoch jednotlivca, čím všetkým si môže človek prejsť, aké sú výsledky jeho konania. Na tom druhom albume sme sa zamerali na globálnejšie problémy. Poukazujeme na problémy dnešnej doby, ako sú závislosť na technológiách, konzumná spoločnosť, strata kritického myslenia a ľahostajnosť k životnému prostrediu. Albumom hovoríme, že je čas spamätať sa a postaviť sa tomu „smogu zajtrajška“. S návrhom na túto zmenu prišiel sám náš textár Rastislav Getta. Každý text sme spolu konzultovali a snažili sa ku každej skladbe nájsť vhodný námet. Či sa nám to podarilo, posúďte sami.

Celý rozhovor si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu METALSCENAzine 02/2019.
(rozhovor je publikovaný v spolupráci s potrálom ROCKER.sk, prispôsobený pre tlačené vydanie)
Schnaps

26.05.2019 15:15 (112x)