LADY JANE - album 'Čierny motýľ' je na svete

Nový album 'Čierny Motýľ' je dielo spadajúce do hard rockovej oblasti a na svedomí ho má partia vynikajúcich muzikantov, ktorú vedie nemenej známa speváčka Janka Čonková z Trenčína. Celý tento svoj počin schovali pod názov LADY JANE.

Janu Čonkovú môžete poznať z viacerych kapiel a projektov, kde zapožičiavala svoje hlasivky, ale pre nášho poslucháča bude asi najznámejšia z bandy, ktorá si hovorila BANK OF JOE a ktorá dodnes koluje playlistom vysielania. Stretnúť ste ju však mohli aj s partiou ELECTRIC LADY (Led Zeppelin Tribute) alebo JOE & JANE, tiež sa objavuje po boku famózneho gitaristu Reného Lacka. Autorské skladby sa však rozhodla prezentovať pod meno LADY JANE a práve teraz vychádza nový album 'Čierny Motýľ', ktorý nahrávala v Birdland Studios v Považskej Bystrici, obsahuje 9 skladieb (okrem jednej spievané v slovenčine), ktorých autormi textov sú také vyznamné mená ako Martin Sarvaš, Juraj Soviar, Jozef Urban a Palo Chodelka. CD obsahuje aj dva vydarené klipy ku skladbám Niet už zázrakov a Kráľovná Bohov.

Kapela LADY JANE je zložená z nemenej zaujímavých ľudí:
Jana Čonková - spev
Palo Chodelka - gitary
Peter 'Kešu' Oriešek - bass
Palo Chodelka jr. - bicie

Ako hovorí sama Janka: 'S Palom sme pôvodne chceli spraviť len dve, tri piesne, ale spoločná spolupráca a predstavy nás chytili natoľko, že sme sa rozhodli nahrať celý album a založiť aj kapelu LADY JANE.' A k tomu naozaj netreba čo dodávať. Viac informácii tak o Jane Čonkovej, jej hudobných projektoch, ale aj o kapele LADY JANE nájdete na oficiálnom webe:

LADY JANE

Album 'Čierny Motýľ' je spleťou rockových, hardrockových aj metalových skladieb, je tam viac baladických vecí, ktoré chytia za srdce. Osobne ma album prekvapil svojou vyváženosťou, teda zhltnuteľný je ako malina na jedno posedenie, človek sa ani nenazdá a zrazu počúva poslednú skladbu. Určite sa musím ešte k dielku posadiť a vypočuť si ho pozornejšie, ale vrelo odporúčam. Veď skúste pozrieť aspoň sprievodné promo video k piesni Kráľovná Bohov a obraz budete mať oveľa jasnejší.albbert

23.04.2020 01:20 (934x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena