'Matka Zem' ako video od RAMCHAT

S veľmi pôsobivou témou, ktorá je už určite celosvetovo témou číslo 1, s pôsobivými obrazmi, ale hlavne výborným zamysleniahodným textom prišiel martinský RAMCHAT vo svojom novom videu, ktorý sa objavil 18/04/2020 a je urobený ako singel ku skladbe 'Matka Zem'.

Pozoruhodnými sú v slovensky spievanej skladbe skryté titulky, ktoré je možné si zapnúť a nie sú len v angličtine. Ku skladbe tu nájdeme ešte aj španielske a ruské titulky a nechýbajú aj naše slovenské, čím určite kapela chcela nielen niečo povedať, ale hlavne chcela zacieliť na všetkých poslucháčov, aby si text prečítali a určite sa nad ním zamysleli.

Na svojom bandzone.cz profile RAMCHAT k novému klipu pripísal: 'Druhý ročník KrutoFestu sme museli zrušiť, ale zverejnili sme novú pieseň Matka ZEM, ktorá silne korenšponduje s tým, čo sa práve teraz na planéte deje... Text piesne Matka ZEM som napísal začiatkom zimy 2019 a pojednáva o tom, ako nezodpovedne sa správame k našej matke, hosťujúcej Zemi. Korona neprišla len tak, veľa nás prišla naučiť a celosvetová stopka pre ľudstvo je aj o tom, aby sme si uvedomili náš devastujúci prístup k zvieratám, hmyzu, včelstvu, rabovaniu drevín a lesov, výroby nových a nových chemikálií, ktoré lejeme do žíl našej milovanej planéty, obrovskej produkcii plastov, z ktorých odpadkov je už v Atlantickom oceáne ostrov veľkosti polovičky Francie... Extrémny konzum, premrštená chemizácia a prehnaná industralizácia zanecháva za nami spúšť (s úbohým odkazom) pre naše deti...'

albbert07.05.2020 20:57 (654x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena