TARGO stále čaká na krst albumu

Takmer 25 rokov stará kapela, známa hlavne pre veľký festival 'ROCKOVÝ ZÁBER', konaný v okolí mesta Dolný Kubín, ktorého bola roky hlavným usporiadateľom, stále čaká na krst svojho rovnomenného debutového albumu. Aj keď album vyšiel v roku 2020, pre nepriaznivú situáciu sa ho dodnes nepodarilo pokrstiť, aj keď termínov už bolo niekoľko.

TARGO vzniklo na troskách stredoškolských kapiel MOSKYT a YPSILON, ktoré prestali existovať ešte niekedy v roku 1985, ale niektorí z členov práve týchto bánd v roku 1997 zakladajú rockovú formáciu. Zaujímavosťou je názov TARGO, ktorý si kapela prepožičala od psa, ozrutného kaukazského ovčiaka, ktorý strážil chatu, kde kapela skúšala. Po určitom čase ich napadlo, že by si ich muziku možno niekto aj mohol vypočuť a tak sa rozhodli zorganizovať prvý ROCKOVÝ ZÁBER - festival, ktorý sa po určitom čase vyšplhal do priečok najstaršieho a najväčšieho rockového festivalu na Orave. Pri jeho 20 pokračovaní dostala kapela TARGO za tento festival ocenenie 'Za prínos pre rockovú hudbu' od majstra Vlada Janigu.

TARGO v súčasnosti sú:
Roman Révai - Spev, Tibor ,,Bushfield,, Bušo - Gitara, Ján Šuvada - Gitara, Juraj Pracný - Basgitara, Miro Kvašňovský - Klávesy, Jozef Foltín - BicieSo skladbami Werner Ranostaj a Hájvej je TARGO súčasťou playlistu METALSCENA netRADIA, ďakujeme.

albbert

05.02.2021 22:19 (310x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena