Steve Misik & Co. a Derek Sherinian už 23/04/2021

STEVE MISIK & CO. je jedinečná slovenská progresívne rock metalová banda, ktorú vedie charismatický gitarista a spevák Štefan Mišík a niekoľkoktát som už hovoril, že o nich ešte budeme počuť, pretože ich muzika je nadčasová, plná progresívnych prvkov, ktoré sa nedajú len tak ľahko prehliadnuť.

A máme to tu, už 23/04/2021 prichádza STEVE MISIK & CO. s novopripraveným singlom 'Stuck In The Truck'. Skladba, na ktorej s bandou spolupracuje Derek Sherinian (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Ex Dream Theater, Ex Kiss, Ex Billy Idol, Ex Alice Cooper, Ex Yngwie Y. Malmsteen a ďalší).

Ako sa zrodila táto skladba STUCK IN THE TRUCK (feat. Derek Sherinian)?
Keď sme dokončili nahrávky nového singla. Derek Sherinian mi napísal cez Twitter a navrhol spoluprácu, ktorá ma veľmi potešila, veľmi som sa potešil možnosti spolupracovať s ním na tejto piesni, obohatila ju a dala jej nový rozmer. Pre nezávislého umelca je veľkou cťou nahrať pieseň s umelcom takého kalibru, ako je Derek Sherinian. Navrhol mi, že ak sa mu bude páčiť niektorá z mojich nových skladieb, nahrá do nej klávesové party. Okamžite som mu poslal novú pieseň, ktorú sme práve dokončili s kapelou. A tak vznikla verzia piesne Stuck in the Truck so špeciálnym hosťom (s Derekom Sherinianom). Skladba vyjde ako súčasť 3 skladbového EP, ktoré bude obsahovať 3 verzie skladby: 1/ Stuck in the Truck (radio edit), 2/ Stuck in the Truck with special guest (feat. Derek Sherinian), 3/ Stuck in the Truck.
Ako ďalej Steve hovorí: 'Skladba je o pohybe, pocitoch na ceste, emóciách zo zmeny života, pocitoch z situácií cestovaním po svete. Pieseň je venovaná všetkým vodičom nákladných vozidiel, ktorí nám v týchto zložitých dobách nielen pandémie prinášajú všetko, čo potrebujeme a často riskujú svoje životy. Ich práca sa často podceňuje, ale je to náročná práca. Túto pieseň som napísal na pamiatku svojho strýka, ktorý bol vynikajúcim človekom a okrem iného aj profesionálnym vodičom nákladného vozidla. Zahynul pri autonehode za polárnym kruhom vo Švédsku. Text piesne v krátkosti rozoberá filozofovanie myšlienok vodiča, ktorý sa rúti domov.

Všetci by možno očakávali, pri spolupráci s Derekom Sherinianom, že skladba bude zameraná na nejaký virtuózny progresivny rock/metalový štýl, tak to však nie je. Kapela sa zamerala skôr na opakujúci sa valiaci groove a melodiku spevu, chceli tým dosiahnuť efekt rútiaceho sa vozidla a tí, čo mali možnosť skladbu počuť sa vyjadrujú tak, že tá skladba naozaj vďaka nosnému groove je fajn roadtrip skladba, že nosný groove vyvoláva pocit idúceho vozidla. Dúfajme, že táto pieseň dokáže potešiť v každej situácii a každého.

Zaujímavosťou je, že skladba bola nahraná online v 4 krajinách, pretože každý člen kapely bol v karanténe z dôvodu výskytu koronavírusu v inom štáte a Derek Sherinian bol tiež na opačnej strane sveta. Bubeník nahral svoje party na Slovensku, basgitarista svoje vo Švajčiarsku, spevák a gitarista nahrával na Kanárskych ostrovoch Lanzarote a Fuerteventura a Derek samozrejme doma v Spojených štátoch. Mixovanie a mastering robil slovenský producent žijúci vo švajčiarskom Frutigene.

Skladbu si od 23/04/2021 môžete vypočuť na všetkých dostupných hudobných platformách (Spotify, Apple Music a podobne) a ak by ju niekto chcel mať oficiálne, môže si ju bezplatne stiahnuť v plnej kvalite, pripojením sa k nášmu zoznamu adries, ktorý vytvárame na našej oficiálne webstránke https://www.stevemisikco.com. Každý, okrem skladby, bude dostávať najnovšie správy, dátumy koncertov, prípadne nové informácie z dielne STEVE MISIK & CO. a každý tiež získa okamžitý prístup k najnovším singlom zadarmo + stiahnutie 1. kompletného albumu kapely.

STEVE MISIK & CO.
SPOTIFY / STEVE MISIK & CO.

PR STEVE MISIK & CO. (upravil albbert)

21.04.2021 09:46 (356x)
Vytvoril JDservice.sk (2007-2021), copyright © 2017 Metalscena